Elon Musk verdi! Bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi görünen Optimus'un 3 ay içinde hazır olacağını müjde olarak duyurdu ama sonrasında açıkladıkları ve olacaklar "felaket" dedirtti.

Tesla CEO'su Elon Musk, Tesla'nın insansı robotu "Optimus" için müjdeyi Katar Ekonomik Forumu'nda vererek, bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi görünen "Optimus" robotunun bir prototipinin 30 Eylül'deki Tesla AI Day etkinliğinde gösterileceğini açıkladı.

Elon Musk, Tesla'nın yapay zeka destekli insansı robotu "Optimus"u hazırlaması ile çok konuşuluyordu ve Tesla, ilk olarak geçtiğimiz ağustos ayında duyurulan robotu için oldukça dikkat çekici özelliklerden bahsediyordu.

Tesla insansı robot yapacağını duyurdu: Tesla Bot | Euronews

Katar Ekonomik Forumu'nda konuşan Elon Musk, konuşulan robotun bir prototipinin 30 Eylül'de düzenlenmesi planlanan Tesla AI Day etkinliğinde gösterileceğini yani bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi görünen insansı robotun 3 ay içinde hazır olacağını açıkladı.

Bir fabrikada ve diğer ortamlardaki 'tehlikeli ve sıkıcı' görevlerin üstesinden gelmek için tasarlanacak olan robotun, aynı zamanda bir dost ve bir evcil hayvan gibi 'çok iyi bir arkadaş' olacağı da ayrıca bildirilenler arasında.

Con Tesla Bot, Elon Musk prova la strada dei robot umanoidi - Il Progettista Industriale

Saatte 8 km/s hızla ilerleyebilecek olan robotun yaklaşık 1.82 cm boyu olacağı ve yaklaşık 68 kg kaldırma yeteneğine sahip olacağı bilinirken Tesla bot olarak da isimlendirilen Tesla Optimus robotunun kendi özelleştirilmiş sensörlerine sahip olmasıyla birlikte Tesla imzalı elektrikli araçlarda kullanılan otopilot yazılımını içereceği de söyleniyor.

Çin Dediğini Yapmaya Başladı! Füzeler Ateşlendi Ve Nancy Pelosi İnadı İle Ortalığı Karıştırmayı Başardı! Korku Başladı! Çin Dediğini Yapmaya Başladı! Füzeler Ateşlendi Ve Nancy Pelosi İnadı İle Ortalığı Karıştırmayı Başardı! Korku Başladı!

Musk'ın daha fazla ayrıntı vermeden açıkladığı tanıtım için ayrıca "başka heyecan verici şeyler de olacak" demesi merak edildi.

Zira Tesla'da gerçekleşecek işten çıkarmalara da değinerek, "önümüzdeki üç ay içinde işgücünün yaklaşık yüzde 10 oranında azaltılacağını" da Elon Musk duyurdu.

Elon Musk's Tesla Bot 'Optimus' could be ready by September 30