Doğum videosuyla tepkilerin odağına yerleştirilen fenomen Mükremin Gezgin, çektiği video ve yaşananlarla ilgili açıklama yapınca ortalık tekrar karıştı..

Yazılı basında "Mükremin Gezgin bütün suçu takipçilerine attı" başlıkları ile verilen haber sosyal medyada da aynı başlıklarla konu ve gündem oldu.

Bugüne kadar yaptığı yayınlar ile takip edilen ve ünlü bir fenomen haline gelen Mükremin Gezgin, son dönemde "Hamileyim" diyerek yoğun ilgi alınca bu temayı devam ettirmişti ancak hamilelik teması ile takipçilerini eğlendirmeye devam eden ünlü fenomen oynadığı oyunu doğum aşamasına getirince yoğun bir tepki ile karşılanmıştı.

Masaj Mahkemelik Oldu! Nefise Karatay'a Masaj Odası Cezası 4 Yıl Hapis! Tolga Balta Kimdir? Masaj Mahkemelik Oldu! Nefise Karatay'a Masaj Odası Cezası 4 Yıl Hapis! Tolga Balta Kimdir?

Ünlü bir çok isimin bile dahil olduğu bir linçle karşılanan fenomen, aldığı yoğun ilgi sonrası aniden karşılaştığı linç ile kendiside birçok insan gibi şaşkınlık yaşayıp sessiz kalmıştı. 

Doğum videosu tepkisi ile bu defa sadece takipçilerinin değil tüm sosyal medyanın gündemine oturan Mükremin Gezgin önce hedef tahtasına konmuş, "annelik" vasfını aşağılamak ile suçlanmış sonra da hesabı kapanmıştı.

Son dakika gelişmesi: Mükremin Gezgin tutuklandı mı? Hastane, doğum ve hamilelik videosu çeken Mükremin Gezgin'in TikTOk hesabı askıya alındı! - Son Dakika Magazin Haberleri

Eleştirilerin ardından kendine geldiği bir video yayınlaması ile anlaşılan Gezgin "9 ay boyunca beni zirveye çıkardınız. En başında tepki gösterseydiniz bunlar olmazdı" dedi.

Gezgin aslında olayı özetleyen ve açıklayan bu sözleri ile destek veren kendisi kadar lince uğrayan Hazal Kayay'yı da doğrulamış oldu.

TikTok hesabından videolar paylaşarak eğlendirdiği için takipçi toplayan ve takip edilen Gezgin, kurgusu gereği önceki akşam bir hastanede video yayınlamış ve doğum yaptığını ancak bebeğinin babasıyla görüşmediğini dile getirmişti. Ancak bu bile çoğu medya kanalında  bile ciddiye alınarak hedef yapılmıştı.

Mükremin Gezgin'in TikTok'ta yayınladığı doğrum videosu kısa sürede 8 milyona yakın izlenirken Gezgin'e yardımcı olan sağlık personeli ve hastane yönetimine dahi tepkiler yağmış, gelen şikayetlerinin ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Mükremin Gezgin ve hastane personeli hakkında hayasızca hareketler ve teşhircilik suçundan soruşturma başlatmıştı.

Gelen kinci tepkilerin ardından Instagram'dan bir video yayınlayan Mükremin Gezgin, erkek olduğu için hamile kalma ihtimalinin olmadığını bizzat tane tane açıklamak zorunda kalmış, yaşanılanlardan duyduğu üzüntüyü anlatarak şunları söylemek ve açıklamak durumunda kaldı;

Oyuncu Hazal Kaya, Mükremin Gezgin'i savunduğu için sosyal medyada linç ediliyor! İşte yapılan bazı yorumlar - Son Dakika

"TikTok bir eğlence platformudur ve orada çektiğim videoların zaten ironi olduğunu herkes biliyor. Son dakika bana bir bomba attınız ve beni çok linçlediniz. Son dakikaya kalana kadar keşke 9 ay boyuncu beni yolda görüp karnımı sevmeseydiniz. Her gün beni zirveye taşıyıp beni daha çok gündeme getiren sizlersiniz. Sizler bunu çok sevdiğiniz için ben de devam ettirdim. Sizler başta 'yok' diyerek bir tepki verseydiniz bu olay buraya gitmezdi."

"Benim hamileliğim %0 çünkü bir erkek hamile kalamaz. İçimde his taşıyabilirim ama anne olamam. Ben sadece orada bir ironi yaptım. Filmde erkekler, kadın rolüne girerek oynuyor. Ben de orada içimde kötü niyet olmadan bir video çekmek istedim. Kendi kendime bir film ürettim. Başta bunu sevmeseydiniz zaten yapmazdım. 9 ay boyunca yorum yaparak 'Mükremin sen hamilesin, bugün ne yedin' dediniz. Yolda benimle sarmaş dolaş fotoğraflar çektirip beni zirveye taşıyan insanlar zaten sizlersiniz."

"Anneler bu hayatta zaten kutsaldır. Benim de bir annem var ve çok üzülüyor ve çok yıprandı. Ben hiç bir kadına ya da anneye bir şey yapmadım sadece videolar çektim. Ben yanlış yapmadım, sadece bir film çektim. Ama bunlar yanlışa çekildi. İnsanlar beni çok sevdi ve devamının gelmesini çok istediler. Tüm annelerden ve anne olmak isteyenlerden yanlış anlaşıldıysam özür diliyorum."

Hazal Kaya Mükremin Gezgin'i hedef haline getiren, eleştiren ünlülere seslenerek, amacın "eğlendirmek" olduğunun altını çizerek şu yorumu yapmıştı;

"Böyle tahammülsüz bir yerde ona gülen insanları eğlendirmeyi başardı. Ne oldu bu kadar mevzu yaratacak? Ben bir şey mi kaçırdım? İsim verip hedef göstererek elinize ne geçiyor? Mükrem'in başına bir şey gelmesi halinde bu sorumluluğu almaya hazır mısınız?"

Mükremin Gezgin'in hamile kalamayacağını bile açıklamak zorunda kalması ise sosyal medyada bu defa "algılayamamak ve cehalet" başlığı ile bambaşka bir tartışma başlattı.