Mustafa Sandal'ın mülteci tepkisinden sonra Emniyet’ten arandığı öğrenildi.

Ünlü şarkıcı Mustafa Sandal, mültecilerle ilgili sosyal medyada sitem dolu bir paylaşımla "eve dönme vakti geldi" demişti. Bu paylaşımın hemen ardından ise Emniyet Genel Müdürlüğü Mustafa Sandal'ı aradı.

90'ların ünlü yıldızlarında Mustafa Sandal, Suriyelilerin Konya'da bir çocuğun yüzüne kezzap attığı haberleri sonrası ilgili bir görüntü paylaşmış ve “Mültecilerin misafirliği bitmiştir. Hadi artık herkes kendi evine! Bu olayın başka sonucu olmayacak mutlaka geldiğiniz gibi gideceksiniz!” ifadelerini kullanmıştı.

Mustafa Sandal kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, evlendi mi, sevgilisi kim? İşte, biyografisi

Sandal, “Ülkemde mülteci istemiyorum” etiketi ile de konuya dikkat çekmişti.

Mustafa Sandal, paylaşımıyla ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü'nden arandığını şu açıklama ile duyurdu;

"Dünkü paylaşımımın ardından Emniyet Genel Müdürlüğü’nden aradılar. Sitemimi ve “geçici göçmenler”in eve dönme vakti geldiği, yaşanan olaylardan duyduğum rahatsızlığı ve çocuklarımızın geleceğiyle ilgili rahatsızlığımı, attığım tweetteki cümlelerle bizzat ilettim…"

İstanbul'un Renault Yetkili Servisi İstanbul'un Renault Yetkili Servisi

Sandal'ın Emniyet Müdürlüğü'ne verdiği asıl açıklama ise ayrıca dikkat çekerek alkışlandı. İşte 90'ların ünlüü yıldızının Emniyet'e konu ile ilgili söyledikleri;

“SİZİ O MAKAMLARA BU ÜLKE GETİRDİ”

"EGM Siber Suçlar Daire Bşk. Yrd. Sn. Seyit Ahmet Dikici, konuyla ilgilendiklerini, bir sanatçı ve baba olarak duyduğum hassasiyeti anladıklarını, adli sürecin devam ettiğini nazikçe bildirdiler. Ben de yanıt olarak; alakaları için teşekkür ettim ve “Sizi de o makamlara bu ülke getirdi, beni de sanat dünyasındaki konumuma bu ülke getirdi. Halkımız için daha hassas ve ilgili olmak zorundayız. Görmezden gelmem mümkün değil…”Ben de bu tip olaylarda sizi bizzat arayıp, bir vatandaş olarak bilgi alacağım. Dezenformasyona elbette hayır, ama geçici sığınmacıların vatandaşlarımızı rahatsız edip zarar vermesine de hayır demeye devam edeceğim” dedim…

Sn. Dikici, nazikçe hassasiyetime saygı duyduğunu ve emniyet olarak sürecin takipçisi olduklarını belirtti. Sorunumuzu neden bizzat kendilerine iletmiyorsun diyenlerin gönlü rahat olsun. Herkese sevgiler…"

Mustafa Sandal: Mülteci paylaşımımdan dolayı Emniyet'ten aradılar - Asayiş - www.haberasi.com Enson Haberlerin Kaynagı

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) 110 memur alımı yapacak? Başvuru bugün son! - Haber 7 GÜNCEL