Ünlü sanatçılar Metin ve Nevra Serezli’nin iki oğlundan biridir. Özellikle Savaşçı dizisindeki Albay Halil İbrahim Kopuz karakteriyle hafızalarda yer edindi.

Afra Saraçoğlu’ndan Hayranlarına Jest Afra Saraçoğlu’ndan Hayranlarına Jest
Ünlü sanatçılar Metin ve Nevra Serezli’nin iki oğlundan biridir. Özellikle Savaşçı dizisindeki Albay Halil İbrahim Kopuz karakteriyle hafızalarda yer edindi.

Serezli; 3D Animasyon, bilgisayar programcılığı, seslendirme ve yönetmenlik gibi mesleklerle de uğraştı.

Murat Serezli Nereli?

1.87 metre boyundaki başarılı oyuncu, İstanbul’da doğdu. Annesi Nevra Serezli Ankara, babası Metin Serezli ise İstanbul doğumludur. Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü mezunu olan Murat Serezli, okul yıllarından itibaren 3D Animasyon, bilgisayar programcılığı, seslendirme ve yönetmenlik de yaptı.

Murat Serezli Kaç Yaşında?

3 Ekim 1969 tarihinde dünyaya gelen yakışıklı yıldız,  Terazi burcudur. Sanatçı, 2021 yılı itibariyle 52 yaşındadır.

Murat Serezli Dizileri

Murat Serezli, kariyerinde birçok dizide rol aldı. Bunlar arasında hem annesi hem de babasının da oynadığı Sihirli Annem de bulunuyor. Yine 10 Eylül 2012 ve 6 Haziran 2014 tarihleri arasında TRT’1’de yayımlanan Böyle Bitmesin de, rol üstlendiği diziler arasındandır.

Ayrıca, Savaşçı dizisinin 2017 ve 2019 yılları arasından yayımlanan 99 bölümünde başrolde oynadı. Bu dizide Albay Halil İbrahim Kopuz karakterine hayat verdi.

İşte Serezli’nin rol aldığı diziler:

Yeter

Böyle Bitmesin

Sevdaluk

M.U.C.K.

Yalan Dünya

Sihirli Annem

Türk Malı

Çılgın Kanal

Teyzanne

Derman

Tatlı Bela Fadime

Hayat Bilgisi

İşler Güçler

Savaşçı

Murat Serezli Filmleri

Serezli, dizi filmleri dışında sinema filmlerinde oynadı. Hatta başarılı sanatçının sinema filmi sayısı, dizi sayısından daha fazladır. Oynadığı sinema yapımları arasında Ertuğrul 1890, Eyvah Eyvah 2 ve 3, Devrim Arabaları, Av Mevsimi, Dağ 2 gibi popüler yapımlar da bulunuyor.

İşte Murat Serezli’nin oynadığı sinema filmleri:

Şeytan Çıkmazı

Deliormanlı

Ertuğrul 1890

Görkemin Yakışıklılığı

Senin Hikayen

Seni Seviyorum Adamım

Süper Türk

Eyvah Eyvah 3

Eyvah Eyvah 2

Will

Av Mevsimi

Herkes mi Aldatır?

Gelecekten Bir Gün

Kirpi

Devrim Arabaları

Kurbanlık

Görev Kıbrıs

İş arıyoruz

Gelecekten Bir Gün

Pişt

Dağ 2

Özgür Dünya

Murat Serezli Oynadığı Reklam Filmleri

Yıldız oyuncu, bazı reklam filmlerinde de rol aldı. Bunlar arasında uluslararası üne kavuşmuş markalar da bulunuyor. Beyaz eşya sektörünün önde gelen markalarından Profilo ile hafızalarda yer edindi. Bu markanın küçük ev aletleri reklamlarını başarıyla ekranlara taşıdı. Bu marka ile Kristal Elma ödülüne layık görüldü.

Ayrıca Axess reklamlarındaki Komiser Kemal rolüyle de milyonların beğenisini kazandı. Sanatçı, bu marka için oynadığı reklamla da Kristal Elma ödülünü kazandı.

Murat Serezli, reklam oyunculuğu dışında sunuculuk mesleğiyle de biliniyor. Sanatçı, "İyi Beslen Mutlu Yaşa" ismindeki bir programın sunuculuğunu üstlenmişti. Ardından 2013 senesinde "Kapanmadan Kazan" isimli yarışma programını sundu. Başarılı yıldız, bu yarışmayı 100 bölüm sundu.

Bunun dışında reklam dublajı alanında da başarıları var.

Murat Serezli Özel Hayatı ve Sosyal Medya Hesabı

Başarılı isim, iki evlilik yaşadı. İlk evliliğini Handan Güçyılmaz ile yaptı. Ardından Olcay Serezli ile dünya evine girdi. Murat Serezli’nin iki çocuğu bulunuyor. Usta sanatçılar, Nevra- Metin Serezli çiftinin iki oğlundan biri olan Murat Serezli’nin Selim adında bir tane de erkek kardeşi var.

Murat Serezli, sosyal medyayı da aktif biçimde kullanıyor. Belli aralıklarla fotoğraf paylaştığı @murat.serezli hesabı üzerinden Instagram paylaşımları yapıyor. Sanatçıyı 2021 yılı Mart ayı itibariyle bu adresten 73 bin 200 hesap takip ediyor. Ayrıca MuratSerezli olan Twitter hesabını ise 27 bin 100 hesap izliyor.