Gül ve Düşün masal kitabı yazarı Musa Dinç şu sıralar çok tepki toplamakta. Gül ve Düşün masal kitabı Facebook ve Instagram'da altı çizili sayflar olarak paylaşıldı.

Gül ve Düşün masal kitabı yazarı Musa Dinç şu sıralar çok tepki toplamakta. Gül ve Düşün masal kitabı Facebook ve Instagram'da altı çizili sayflar olarak paylaşıldı. ve binlerce ebeveyn ve kişiler tarafından çok tepki topladı. Musa Dnç masal kitabı Gül ve Düşün o kadar tepki toplamasının sebebi ise masal kitabının içerisinde yer alan o iğrenç paylaşımlı sayfalar. Küçücük çocuğa tecavüz ve bakirelik gibi konuları aşılamayı hedef almış sapkın paylaşımları içeren Gül ve Düşün kitabının akıbeti ve yazarı Musa Dinç'in akıbeti ne olacak herkes mrakla bekliyor. Tilki ve Ayımasalı güyya tabi masal demeye bin şaht ister Boz ayının uğradığı tecavüz ve bakirelik konularının işlendiği Gül ve Düşün masalı hakkında toplatılma kararı alındı. Musa Dinç tarafından masal olarak yaılan ve küçücük çocuklara sunulması için bir yayı evi tarafından basımı sağlanmış Gül ve Düşün masal kitabı toplatılacak ancakküçücük çocuklara bu psikolojik baskı oluşturacak konular hakkında Musa Dinç'in akıbeti ne olacak.  Sendikadan yapılan açıklamaya göre, kitabın varsa kütüphanelerden toplatılması için Kültür ve Turizm Bakanlığına, yapılması düşünülen etkinliklerin de iptal edilmesi için Milli Eğitim Bakanlığına başvuruda bulunuldu.Bakanlıklara gönderilen yazıda, kitapta, yetişkinler tarafından dahi hicap duyulmasına neden olacak gayriahlaki ifadelerin, toplum ahlakını zedeleyen, ağza alınmayacak müstehcen cümlelerin, ancak pornografik yayınlarda yer alabilecek türden iğrenç betimlemelerin yer aldığına dikkat çekildi."ÇOCUKLARIN ERİŞİMİNE BU KADAR AÇIK OLMASI ZARAR VERİCİDİR"Milli Eğitim Bakanlığına gönderilen yazıda, şu ifadelere yer verildi "Adı geçen (sözde) çocuk kitabının masallar etiketi altında çocuk yayınları kategorisinde satışa sunulması, çocukların erişimine bu kadar kolay bir şekilde açık olması, çocukların ahlaki, fiziksel, zihinsel ve pedagojik gelişimlerine telafisi mümkün olmayan zararlar verecek mahiyette olumsuz sonuçlara yol açacaktır. Bu nedenle, bahse konu (sözde) kitap hakkında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilmiş bir onay varsa kaldırılması, okul kütüphanelerinde bulunması halinde kütüphanelerden çıkarılması noktasında bakanlık taşra teşkilatının uyarılması; yazarın kaleme aldığı diğer kitapları hakkında da inceleme yapılması ve yazarın bakanlığa bağlı resmi ve özel eğitim kurumlarının öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen etkinliklerine katılımına izin verilmemesi için gereken yapılmalıdır.""ÖZÜR DİLEDİM"Musa Dinç ise sosyal medya hesabından tepkiler üzerine açıklamada bulundu. Dinç, "Erdemli bir davranış sergileyerek özür diledim, kitap satış dışı tutuldu; yayınevi ve benim elimde olanları imha ettik. Hakaret ve küfürler suç teşkil ediyor.Beni tanıyan ve bilenler nasıl bir insan olduğumu herkes biliyor" ifadelerini kullandı.

İNTERNETTE TEPKİ YAĞIYORBir grupta paylaşılan tepki şu şekilde

Gözden kaçırmayın

AKP'den Omzu Açık Kadınlara "Fahişe" Diyen Başhekime Destek! "Tarafımız Belli Olsun" AKP'den Omzu Açık Kadınlara "Fahişe" Diyen Başhekime Destek! "Tarafımız Belli Olsun"


Arkadaşlar başka bi grupta gördüm hemen alıntı yapıp paylaştım siz okumadan okutmayin cocuklariniza hicbir kitabi ben de ateistligi asılayan bi kitapla karşılaşmıştım ogünden beri okumadan okutmuyorum

.

.

.

Paylaşsam mı paylaşmasam mı çok tereddüt ettim. Ancak bir çok öğretmen grubunda da değerli eğitimcilerin paylaştığını ve uyardığını görünce demek ki uyarmamız gerektiği kanaatine vardım.

Bu kitaplar her platformda satılıyor. Çocuklardan uzak ama çok uzak tutulması gereken bir çok kitaptan sadece biri.

Lütfen bir kitabı okumadan ya da tavsiye edilmeden çocuklara almayın.

Alınsın diye fiyatları diğer kitaplara göre çok daha ucuz olan kitapları mutlaka ama mutlaka inceleyin