Mustafa Sarıgül kuracağı partiyi açıkladı: En huzurlu parti olacağız!

Siyasette yıllarını geçiren Eski Şişli Belediye Başkanı Sarıgül, Tekirdağ'da yaptığı konuşmada yeni partisinin kurulacağı tarihi açıkladı. Türkiye Değişim Hareketi'nin (TDH) bir hareketten çıkıp partiye dönüşeceğini aktaran Sarıgül, 20 Aralık'ta partiler

Gündem 09.12.2020 - 17:38 04.05.2021 - 04:23 İlan35
Siyasette yıllarını geçiren Eski Şişli Belediye Başkanı Sarıgül, Tekirdağ'da yaptığı konuşmada yeni partisinin kurulacağı tarihi açıkladı. Türkiye Değişim Hareketi'nin (TDH) bir hareketten çıkıp partiye dönüşeceğini aktaran Sarıgül, 20 Aralık'ta partilerini resmi olarak kuracaklarını dile getirdi.

"Başarı ihtimali yüksek olan projelere girişeceğiz"


Temel ilkelerinin "bayrak, toprak ve hudut birliği" olduğunu belirten Sarıgül, başarı ihtimali yüksek olan projelere girişeceklerini ifade etti. Girişilen işin kolay işlerin kahraman yaratamayacağını kaydeden Sarıgül, "Türkiye'nin en demokratik ve en huzurlu partisi" olacaklarının altını çizdi.


"Sol ya da sağın bekçisi değiliz"


Partiyi kuracakları 20 Aralık'ın "Dünya yoksullukla mücadele günü" olduğunu dile getiren Sarıgül, Atatürk ilkelerini koruyacaklarını ve evrensel hukuk değerlerini benimsediklerini kaydetti. Sol ya da sağın bekçisi olmadıklarını ifade eden Sarıgül, cumhuriyetin kurucu değerlerini daha da geliştiren bir kitle partisi olacaklarının altını çizdi. Sarıgül, alın teri ve emeğin yanında olacak bir çizgi tutturacaklarını yineledi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@