Geçen yıl 17 Aralık tarihinde kurduğu Türkiye Değişim Partisi (TDP) ile yeniden siyaset arenasına dönmeye hazırlanan Mustafa Sarıgül, cumhurbaşkanlığı seçiminde iddialı olduklarını dile getirdi. İlk turda çıkaracakları adayın hem bilgisi hem yetenekleri

Mavi Kart ile Almanya'da Çalışmak İsteyenlere Duyuru! 2024'e Almanya'da Girebilirsiniz! Mavi Kart ile Almanya'da Çalışmak İsteyenlere Duyuru! 2024'e Almanya'da Girebilirsiniz!
Geçen yıl 17 Aralık tarihinde kurduğu Türkiye Değişim Partisi (TDP) ile yeniden siyaset arenasına dönmeye hazırlanan Mustafa Sarıgül, cumhurbaşkanlığı seçiminde iddialı olduklarını dile getirdi. İlk turda çıkaracakları adayın hem bilgisi hem yetenekleri hem de karakteriyle tüm Türkiye'nin sevgisini kazanmış bir isim olacağını belirten Sarıgül, kazanacaklarına inandıklarını belirtti. Kendi adaylarının bütün Türkiye'den oy alacak potansiyele sahip birisi olacağını aktaran Sarıgül, bu ismin seçimi kazanacağına inandığını dile getirdi.Seçimin birinci turunda ittifak kurmanın doğru bir yaklaşım olmadığını kaydeden Sarıgül, her partinin kendi adayını öne sürmesi gerektiğini ifade etti. Daha birinci turda bile ittifak yapmak isteyen partilerin bulunduğunu aktaran Sarıgül, kendi hareketlerinin bu tarz bir parti olmadığını ifade etti. Öte yandan esnafın kötü durumda olduğunu hatırlatan Sarıgül, çiftçilerin ve işçilerin sorunlarını da hep beraber aşacaklarını belirtti.

Sarıgül'ün yenilgilerle dolu siyasi kariyeri


Bugünkü asgari ücretin geçinmek için yeterli olmadığını kaydeden Sarıgül, toplumun bütün bu yardıma muhtaç kesimlerinin yanında sanatçılara da en büyük desteği vereceklerini bildirdi. Siyasi hayatına CHP'nin Şişli İlçesi Gençlik Kollarında başlayan Sarıgül, 1987 yılında Sosyal Demokrat Halkçı Parti'den (SHP) ilk defa Meclis'e milletvekili olarak girdi. Siyasi kariyerinde CHP ve DSP dahil birçok partide görev alan Sarıgül, 2005 yılında CHP'nin Genel Başkanı olabilmek için Deniz Baykal ile yarıştı ancak elendi. Bu yenilgiden sonra 2013'te yeniden CHP'ye dönen Sarıgül, bu kez de 2014'te yapılan İstanbul Belediye Başkanlığı seçimlerinde Kadir Topbaş'a yenildi.