Mustafa Tarakçı kimdir? Gezek Kardeşler olayı ve 16 milyar TL'lik para transferi Türkiye'nin gündeminde sıcaklığını korurken yeni bir iddia daha ortaya atıldı. Recep Gezek ve Emre Gezek Kardeşler olayının bir benzerinin Mustafa Tarakçı isimli şahıs tarafından yapıldığı iddia ediliyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na bu konuya ilişkin suç duyurusu yapılırken Savcılık tarafından yürütülen soruşturmada Gezek kardeşlerin de ifadesi alındı. Gezek kardeşlerin Mustafa Tarakçı’yı tanımadığı öğrenild

Jandarma Genel Komutanlığı'nda İş Kapıları Açılıyor: 83 Sürekli İşçi Alımı için Başvurular Devam Ediyor! Jandarma Genel Komutanlığı'nda İş Kapıları Açılıyor: 83 Sürekli İşçi Alımı için Başvurular Devam Ediyor!

Mustafa Tarakçı kimdir? Türkiye günlerdir bir özel bankada açık bulan ve 16 milyar TL'lik para transferi gerçekleştiren Gezek kardeşleri konuşuyor. Bu olay hala sıcaklığını korurken Mustafa Tarakçı isimli bir şahsın da aynı yöntemle bankadan Kendi hesabına para aktardığı ortaya çıktı. Konuya ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunurken savcılık olayla ilgili olarak Gezek kardeşlerin de ifadesine başvurdu. Recep ve Emre Bezek kardeşlere Mustafa Tarakçı’yı tanıyıp tanımadıkları soruldu. Özel bankayı ikinci kez dolandıran şahsın Gezek Kardeşler ile bir tanışıklığı olup olmadığı araştırılıyor.

Bankanın sistemindeki açığı keşfettiler

Recep ve Emre Gezek isimli İki Kardeş Bir özel bankanın sisteminde bulunan açığı fark etti. Özel bankadan tam 16 milyar civarında parayı kendi hesaplarına transfer eden Kardeşler bankanın durumu fark etmesi üzerine gözaltına alındı. Alınan bilgiye göre bir kişi daha Gezek Kardeşler ile aynı yöntemi kullanarak özel bankayı dolandırdı.

Mustafa Tarakçı kimdir?

Teyze Kardeşler olayına benzer bir olayın daha ortaya çıkması üzerine özel banka İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Gezek kardeşlerin yöntemini kullanan kişinin Mustafa Tarakçı isimli kişi olduğu ve Kocaeli İzmit'te yaşadığı ortaya çıktı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı bankanın şikayeti üzerine soruşturma başlatırken savcılık olayla ilgili olarak Recep Gezek ve Emre Gezek’in de ifadesine başvurdu. Soruşturma dosyasına göre Mustafa Tarakçı isimli kişi Yine benzer bir yöntemle bankada yatırım hesabı açtı ve tam 16 gün sonra para transferini gerçekleştirdi. Mustafa Tarakçı ve Recep Gezek’in para transferlerinin arasında bir gün olduğu ortaya çıktı. Recep Gezek ve Emre Gezek kardeşlere İzmit'te yaşayan Mustafa Tarakçı isimli şahsı tanıyıp tanımadıkları da soruldu. İki kardeş bu şahsı Tanımadıklarını söyledi. Savcılığın bu konuda araştırması sürüyor.