Taşınan doktorlar, malzemeler, kapanan hastaneler ile adeta patlayan "Şehir Hastanelerine Müşteri Garantisi" skandalı sonrası Ankara'da kazanan vatandaş oldu.

Sosyal medyada ve ekranlarda haber olması ile alınan tepkiler üzerine Etlik Şehir Hastanesi’nin açılmasıyla kapatılması planlanan Sami Ulus Hastanesi, Onkoloji Hastanesi, Etlik Zübeyde Hanım Hastanesi ve Dışkapı Yıldırım Beyazıt Hastanesi’nde eşyalar geri taşınmaya başladı.

Etlik Şehir Hastanesi'nin açılışla birlikte Sami Ulus Hastanesi, Onkoloji Hastanesi, Etlik Zübeyde Hanım Hastanesi ve Dışkapı Yıldırım Beyazıt Hastanesi'nin kapatılması planlanmış ve "Şehir Hastanelerine Müşteri Garantisi" verilmiş yorum ve tepkileri ile mağdur olan halk konuyu gündeme taşımıştı.

Bakan Koca: Ankara Onkoloji Hastanesi kapatılmayacak

Cumhuriyet'ten Sarp Sağkal'ın haberine göre, Etlik’in Çevresel ve Sosyal Etki Değerlendirme Raporu’yla da bu durum resmi belgelere geçti ve bunun üzerine pek çok hastaneden tıbbi malzeme ve eşya taşıma işlemine başlandı. Ayrıca sağlık çalışanlarına da görevlerine Etlik’te devam edeceği söylendi.

Hastane açılmadan bir hafta önceye kadar da onkoloji servisinden ekim ayı için kemoterapi randevusu almak isteyen hastalara, “hastane kapatılacağı için randevu verilmediği” bilgisi aktarılıyordu ki tepkiler üzerine iktidar geri adım atıldı.

Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi - yorumlar, fotoğraflar, telefon numaraları ve adres bilgileri - Ankara şehrinde tıp merkezleri - Nicelocal.biz.tr

Sağlık Bakanlığı’ndan başhekimliklere, “Şehir Hastanesi’nin açılış sürecinde sağlık tesisi rollerinin yeniden belirlenmesi” başlığıyla gönderilen yazıda Sami Ulus Hastanesi, Onkoloji Hastanesi, Etlik Zübeyde Hanım Hastanesi ve Dışkapı Yıldırım Beyazıt Hastanesi’nin “Etlik’e kısmen taşınacağı ancak hizmete devam edeceği” belirtildi ve bunun üzerine tıbbi malzemeler tekrar taşındıkları hastanelere geri getirilmeye başlandı.

Bu arada onkolojideki malzemelerin de "bir gecede geri getirildiği” bilgisi dikkat çekti.

Google’da Yepyeni Bir Dönem Başlıyor: Sosyal Medya ile Yarışacak… Google’da Yepyeni Bir Dönem Başlıyor: Sosyal Medya ile Yarışacak…

Sağlıkta 'koca gerçek' belgeleriyle ortaya çıktı. Şehir hastanelerinde sadece hasta değil, yemeğe bile garanti verilmiş