Milyonlarca vatandaşı sevindiren açıklama geldi! Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu sosyal medya hesabı aracılığıyla gerçekleştirdiği açıklama ile öğrencilerin hesaplarına burs ve kredi ödemelerinin yatmaya başladığını belirtti. Temmuz ayı burs ve kredi ödemelerine yönelik önemli açıklama geldi. Bakan Kasapoğlu resmi Twitter adresi üzerinden yapmış olduğu açıklama ile ödemelerin bugünden itibaren hesaplara yatmaya başladığını dile getirdi.

Türkiye'de yaşayan milyonlarca vatandaşımızı sevindirecek açıklama geldi! Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada bugün itibarıyla burs ve kredi alan öğrencilerin ödemelerinin hesaplara yatırılacağını duyurdu. Öğrenciler merakla burs ve kredi ödemelerinin hesaplara yatırılacağı günü araştırıyor. 2021 Temmuz ayı burs ve kredi ödemelerinin yapılacağı tarih belli oldu! Bakan Kasapoğlu resmi twitter hesabı aracılığıyla yaptığı açıklamada T.C. Kimlik numarasının son hanesi 0 olan öğrencilerin burs ve kredi ödemelerinin bugün hesaplara yatırılacağını duyurdu.

engelli-maasi-temmuz-zammi-2021-ne-kadar-oldu-40-69-ile-70-ustu-engelli-maas-zam-orani-belli-old-2

Bakan'dan Bayram Öncesi Müjde

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu resmi twitter hesabı üzerinden öğrencileri yakından ilgilendiren bir paylaşımda bulundu. Yaptığı paylaşımda önemli bir duyuru paylaşan Kasapoğlu şu ifadeleri kullandı:

"Sevgili Gençler, tatil dönemi harçlıklarınız hazır. Temmuz ayı burs ve kredi ödemeleri hesaplarınıza yattı. Güle güle harcayın." Bu açıklamanın ardından KYK Burs ödemeleri T.C. Kimlik numarasının son hanesi 0 olan öğrenciler için bugünden itibaren banka hesaplarına yatırılmaya başladı.

KYK Burs Ve Kredi Ödemeleri Hangi Tarihte Yatırılacak?

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, yükseköğrenim öğrencilerinin Temmuz ayı burs ve kredi ödemelerine ilişkin de müjdeyi duyurdu. Bu çerçevede ödemelerin bugün hesaplara yatacağını duyurdu. Temmuz ayına yönelik burs ve kredi ödemeleri 6-10 Temmuz tarihleri içerisinde T.C. Kimlik numarasının son rakamına göre gerçekleştirilecek.

T.C. Kimlik numarasının son hanesi;

- 0 olan öğrencilere 6 Temmuz'da,
- 2 olan öğrencilere 7 Temmuz'da,
- 4 olan öğrencilere 8 Temmuz'da,
- 6 olan öğrencilere 9 Temmuz'da,
- 8 olan öğrencilere ise 10 Temmuz'da ödemeler yatırılacak.

2021 Temmuz Ayı Burs Ve Kredi Ödemelerinde Müjde

Bakan Kasapoğlu, 6 Temmuz 2021 tarihinden itibaren burs ve kredi ödemelerinin öğrencilerin hesaplarına yatırılacağını duyurdu. Buna göre ödemeler 6-10 Temmuz tarihlerinde T.C. Kimlik numarasının son rakamına göre yatırılacak. Temmuz ayı burs ve kredi ödemelerinin ne zaman yatırılacağı öğrenciler tarafından sıklıkla araştırılıyor. Eğitim hayatları boyunca geri ödemesiz olarak burs ve geri ödemeli olarak kredi fırsatlarından yararlanan öğrenciler, KYK Temmuz ayı bursu hangi tarihte yatırılacak araştırıyor.

kurban-bayrami-ikramiyeleri-ne-zaman-yatacak-engelli-yaslilik-ayligi-evde-bakim-maasi-alanlara-3

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yükseköğrenim öğrencilerinin Temmuz ayına yönelik burs ve kredi ödemelerinin bugünden itibaren hesaplara yatırılacağını duyurdu. Temmuz ayına ilişkin kredi ve burs ödemeleri, 6-10 Temmuz tarihleri arasında T.C. Kimlik numarasının son hanesine göre hesaplara yatırılacak.