Koronavirüs salgını artık ülkemizde iyiden iyiye etkisini yitirirken yasaklar da peş peşe kalkıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün yaptığı açıklamada kısa süre içinde kapalı alanlarda da maske kullanımının kalkacağı sinyallerini verdi. Peki, Müzik yasağı ne zaman kalkacak? Gece 12’den sonra müzik yasağı kalktı mı, son durum ne?

Tüm dünyada 2 yılı aşkın süredir etkili olan Covid-19 salgını artık yavaş yavaş etkisini kaybediyor. Koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan önlemler de peş peşe kalkıyor. Son olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir açıklama yapmış ve Çarşamba günü yapılacak Bilim Kurulu toplantısının en önemli toplantı olduğunu söylemişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamalarından artık maske uygulamasının tamamen ortadan kalkacağı kanısı da çıktı. Peki müzik yasağı ne olacak? Müzik yasağı ne zaman kalkacak? Gece 12’den sonra müzik yasağı kalktı mı, son durum ne?

Gece 12’den sonra müzik yasağı kalktı mı?

Koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan tedbirler kapsamında gece 12’den sonra müzik yasağı getirilmişti. Salgınla ilgili yasaklar yavaş yavaş hayatımızdan çıksa da müzik yasağı hala devam ediyor. Gece 12'den sonra uygulanan müzik yasağı ne zaman kaldırılacak merak ediliyor. Ünlü şarkıcı Demet Akalın Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın düzenlediği iftar yemeğine katılmıştı. İftarın ardından Demet Akalın’a sosyal medyadan aynı soru soruldu. Müzik yasağı ile ilgili bir konuşma geçip geçmediği ünlü şarkıcıya sorulurken verdiği cevapla herkesi şaşkına çevirdi.

Gözden kaçırmayın

Demet Akalın Aleyna Tilki Polemiği Reklam Kokuyor! Aleyna Tilki Magazinde Gündemi Akalın İle Yakaladı! Demet Akalın Aleyna Tilki Polemiği Reklam Kokuyor! Aleyna Tilki Magazinde Gündemi Akalın İle Yakaladı!

Müzik yasağı kalkacak mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın düzenlediği iftar yemeğine katılan Demet Akalın Daha sonrasında sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada kendisine gelen sorulara cevap verdi. Demet Akalın açıklamasında, "Bilgilendireyim... Elbette... Belki kimse cesaret edememiştir ama ben tüm müzisyenler adına rica ettim söyledim. Hatta kendisi Kültür Bakanımızı yanına çağırdı. Çalışmaya başlayacaklarının sözünü aldım… Bekleyeceğiz, saygılar Cenk Bey." dedi.