CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, bakan yardımcılarına dağıtılan fahiş maaşları ifşa edince duyduklarına İsmail Küçükkaya isyan etti. Nadir Alpaslan Kimdir? sorusu ile günün en çok merak edileni oldu.

Devletin kasası Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın 3 bakan yardımcısının çift maaş, 1 bakan yardımcısının da üç maaş aldığı ortaya çıkmıştı ki sonrası bambaşka bir gündem oldu.

Bakan yardımcılarının, bürokratların kendi maaşları dışında Türk Telekom, TÜPRAŞ, PETKİM ve Eximbank’tan bile maaş aldıkları ülke gündemine bomba gibi düşmüştü.

"AÇIKLAMA YAPMAZ, KONUŞMAZ AMA RAKAM DOĞRU"

CHP'li vekil, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan'ın dudak uçuklatan maaşını açıkladı - Son dakika haberleri – Sözcü

Deniz Yavuzyılmaz'ın “Vatandaşımız ekonomik krizin altında ezilirken; elektrik, su, doğalgaz faturalarını dahi ödeyemezken AKP'li bürokratlar birden çok yerden aldıkları, devasa tutardaki maaş, ikramiye, huzur hakkı ile gündeme geliyor” diyerek duyurduğu bu rakamlar ve maaşlar Halk TV'de İsmail Küçükkaya İle Yeni Bir Sabah programına damga vurdu.

Uçuk maaşlar ile ilgili duydukları önce İsmail Küçükkaya'yı şok etti, ardından anlattıkları ise dinleyenleri şoka uğrattı.

Haber programı boyunca dilinden bu maaşları düşüremeyen Küçükkaya özellikle Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan'ın aldığı maaşı unutamadı ve hatta konuğu Halk Sağlığı Uzmanı Kayıhan Pala ile konuşurken bile aklına gelince isyan etti.

Küçükkaya bu maaşı onaylattırdığını, Nadir Alpaslan'a yakın isimlere ve AKP'li vekillere bile sorduğunda rakamın doğru olduğu söylediklerini iletirken, bu konu hakkında "konuşmaz" dediklerinin de özellikle altını çizdi.

AKIL ALMAZ MAAŞLAR

Sözcü on Twitter:

Türkiye'nin yüz ölçümü yaklaşık 780 bin kilometrekareyken en büyük il Konya'nın yüz ölçümü yaklaşık kaç kilometrekaredir Türkiye'nin yüz ölçümü yaklaşık 780 bin kilometrekareyken en büyük il Konya'nın yüz ölçümü yaklaşık kaç kilometrekaredir

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz'ın ifşa ettiği uçuk rakamlı maaşlarda şu bilgiler vardı;

*AYLIK 94 Bin 418 TL MAAŞ ALANLAR

Mahmut Gürcan ve Cengiz Yavilioğlu, Bakan yardımcısı olarak 53 bin 800 TL, Türk Telekom Yönetim Kurulu üyeliğinden de aylık 40 bin 618 lira alıyor. Yani toplamda aylık maaşları 94 bin 418 TL.

*AYLIK 121 Bin 300 TL MAAŞ ALAN

Yunus Elitaş ise TÜPRAŞ Yönetim Kurulu üyeliğinden 67 bin 500 lira, Bakan Yardımcılığı maaşı olarak da 53 bin 800 lira olmak üzere toplamda 121 bin 300 lira maaş alıyor.

*AYLIK 121 Bin 615 TL MAAŞ ALAN

Murat Zaman, Eximbank Yönetim Kurulu Başkanı ve PETKİM yönetim kurulu üyesi olarak, Bakan Yardımcılığından aldığı tutar 53 bin 800 TL, Eximbank Yönetim Kurulu Başkanı ücreti aylık 14 bin 111 lira, yılda 4 kez de ikramiye alıyor. Yani Bakan Yardımcısının kasasına Eximbank'tan aylık ortalama 18 bin 815 TL girerken PETKİM'den aldığı maaş ise 49 bin TL olunca Zaman'ın toplam aylık geliri 121 bin 615 TL oluyor.

*AYLIK 391 Bin 932 TL MAAŞ ALAN

Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan hakkında suç duyurusu - Turizm Günlüğü

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan'ın ise Bakan yardımcısı maaşı 53 bin 800 TL. Kuveyt Türk Yönetim Kurulu huzur hakkı 175 bin 547 TL, Kuveyt Türk Yönetim Kurulu ilave ücreti 162 bin 585 TL olunca toplam aylığı 391 bin 932 TL oluyor.

NADİR ALPASLAN KİMDİR?

Nadir Alpaslan (@NadirAlpaslan) / Twitter

1987 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunu isim.

1999 yılında Başbakanlık Aile Araştırma Kurumu'nda iş hayatına başlamış ve dört yıl süreyle Turizm Bakanlığı'nda Bakan Müşaviri ve İdari Mali İşler Başkanı olarak görev yapmış olan kişi.

2003-2007 yılları arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda Müsteşar Yardımcısı ve Bakan Müşaviri olarak devam etmiş ve 2007 yılında Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı seçilmesi ardından Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı olmuş isim.

15 Nisan 2011 tarihinden bu yana Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almakta ve ayrıca 2014 yılında Recep Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanı seçilince de Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcılığı görevine devam ettiç

21 Temmuz 2018 tarihinde Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı olarak atanan şanslı isim Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakan yardımcısı Adnan Ertem'in kayınbiraderi olarak da tanınıyor.