Nakit Ödemeler Hesaplara Yatıyor: Zaman Kaybetmeden TC Kimlik ile Kontrol Edin!

Nakit ödemelerle ilgili sın dakika açıklamaları yapıldı. Nakit ödemeler bugünden itibaren banka hesaplarına yatırılması için girişimler başladı.

Ekonomi 26.10.2021 - 21:26 26.10.2021 - 21:26 Vural Pars

Nakit ödemelerle ilgili sın dakika açıklamaları yapıldı. Nakit ödemeler bugünden itibaren banka hesaplarına yatırılması için girişimler başladı. Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından, yapılan sosyal yardım ödemelerine yönelik detaylı bir açıklama yapıldı. Söz konusu paralar, 28 Ekim gününe kadar ilgili kişilerin banka hesaplara yatırılmış olacak. Muhtaç Asker Ailelerine Yardım, Eşleri Vefat Eden Kadınlar için Nakdi Yardım, Muhtaç Asker Çocuklarına Yardım ile Öksüz Yetim Yardımı Kronik Hastalık Yardımı gibi kapsamlar olmak üzere toplam 90 milyon TL civarında bir para ödenecek.

Bu konu ile ilgili olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 5 farklı başlıkta ihtiyaç durumunda olan vatandaşlar için yaklaşık 90 milyon TL’lik bir ödeme yapılacağı bildirildi. Bu bağlamda düzenli şekilde yapılan ödemeler paylaşıldı. Bakan Yanık konu hakkında “Eşi vefat etmiş, yardıma ihtiyaç duyan kadınlarımızın her zamanki gibi yanında olmaya devam ediyoruz. Bu durumda ihtiyaç sahibi kadınlarımıza, toplamda 51,6 milyon TL’lik destek sağlıyoruz” dedi.

Asker Ailelerine Yardım Kalemi

Zorunlu olarak askerlik görevini yürüten, muhtaç durumda olan er ve erbaşların aileleri başta olmak üzere çocuklarına da 2 ayrı sosyal yardım desteği yapılmaktadır. Bu kapsamda ihtiyaç sahipleri hesaplarına doğrudan yaklaşık 23,5 milyon TL’lik yardım yapılacağı açıklandı.

Öksüz Ve Yetim Kişilere Devlet Desteği

Annesi, babası ya da her ikisi birden vefat etmiş; 18 yaş altında hayatı içinde ihtiyaç sahibi olan çocuklar için de çeşitli destek programları başlatıldı. Bu konu hakkında açıklama yapan Bakan Yanık, öksüz ve yetim çocuklarına toplamda 11,1 milyon TL’lik bir ödeneğin ayrıldığını belirtti.

nakit-odemeler-hesaplara-yatiyor-zaman-kaybetmeden-tc-kimlik-ile-kontrol-edin

Kronik Hastalığı Bulunan İhtiyaç Sahiplerine Çeşitli Kalemlerde Yardım

Bu konu ile ilgili olarak Bakan Yanık, tüberküloz ile SSPE olarak bilinen kronik hastalıkları olan ihtiyaç sahipleri için yardım kalemlerinin olduğunu, ödemelerin yapılacağının altını çizerek, 3,6 milyon TL’lik desteklerde bulunulacağını kaydetti.

Kronik hastalık sahibi olan kişilere yardım ödemelerinin yapılması ise vakit kaybetmeden hemen başlayacak, diğer ödemelerin ise çok geçmeden çok yakın bir süre içerisinde gerçekleşeceğini ifade eden Bakan Yanık konu ile ilgili ödeme tarihleri ile ilgili olarak, ödemelerin zaman kaybetmeden yapılacağını belirtti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@