Dünyaca ünlü Türk dağcı ve AKUT'un kurucusu Nasuh Mahruki, sosyal medyayı hareketlendiren bir paylaşım yaparak muhalefete seslendi.

Türkiye'ye dikkat çeken Arap akını devam ederken, son yıllarda dehşet veren bir hız ile dünya çapında en fazla mülteci ve sığınmacı kabul eden ülke olmuştuk ki, taciz, şiddet, çatışma, uyuşturucu haberleri ile de bu göç ciddi anlamda tedirginlik yaratmaya devam ediyor.

17 bin 500 yabancı 250 bin dolara TC vatandaşı oldu

Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri

Ancak en çok tepki çeken ve tedirginlik yaratan ise şaşırtan sayıda ve şekilde vatandaşlık dağıtımı olmuştu ki, konu ile ilgili Nasuh Mahruki adeta "çığlık" atan bir paylaşım yaptı.

Sosyal medya hesabından tehlikye dikkat çekerek muhalefete seslenen ve yaşanılanların hukuka aykırı olduğunu ve Türkiye'nin en önemli sorunu olduğunu belirten Mahruki'nin sözleri şöyle oldu;

250 bin dolara! AKP'den satılık vatandaşlık - BoldMedya

"ALTILI MASA'YA VE TÜM MUHALEFETE ÇAĞRI! Türkiye tarihinin en önemli seçimine giderken, seçim güvenliğini doğrudan tehdit eden ülkemizde 10 küsur milyon yabancı var. 1.5 milyon Suriyeli'ye T.C. Vatandaşlığı verilmiş, siz böyle susarsanız seçime kadar belki 4-5 milyona verecekler.

16 Nisan'da muhalefetin beceriksizliğiyle 2.5 milyon sahte oyla rejimi değiştiren AKP, bu seçimde 3-4 milyon sahte seçmenle iktidarını koruyabilir. Diğer tüm konular bundan daha az önemlidir. AKP'nin seçimi etkileyecek yasa dışı vatandaşlık dağıtmasını şimdi durdurmalısınız.

16 Nisan Referandumundaki gibi bir beceriksizlik, korkaklık ve süreci doğru okuyamamak bu sefer Türkiye Cumhuriyeti’nin sonunu hiç olmayacak şekilde sandıkta getirir. AKPnin Türk vatandaşlığını önüne gelene vermesi %100 Anayasa’ya, kanunlara ve uluslararası anlaşmalara aykırıdır.

Anayasa’ya ve her şeye aykırı bu çok tehlikeli oyunu seyretmeyin, kamuoyunu uyarın, yasal itirazları yapın, bu ihanetin parçası olan tüm il ve ilçe Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün ilgili yöneticileri halkında suç duyurusunda bulunun, durdurana kadar takip edin."