Irak'ın kuzeyindeki yiğit Türk askerinin görev yaptığı üs bölgesine giden gazeteci Nazlı Çelik, sahaya inerek savunma bölgelerini inceledi ve vatan nöbetinin nasıl zor şartlar altında yapıldığını, büyük fedakârlıklarla yürütülen görevin zorluğunu anlattı.

Sedat Peker 75 Tweet Attı Listeden Erdoğan'ın Cezaevi Günleri Çıktı! Hasan Yeşildağ Aynı Cezaevinde Kalmak İçin... Sedat Peker 75 Tweet Attı Listeden Erdoğan'ın Cezaevi Günleri Çıktı! Hasan Yeşildağ Aynı Cezaevinde Kalmak İçin...
Irak'ın kuzeyindeki yiğit Türk askerinin görev yaptığı üs bölgesine giden gazeteci Nazlı Çelik, sahaya inerek savunma bölgelerini inceledi ve vatan nöbetinin nasıl zor şartlar altında yapıldığını, büyük fedakârlıklarla yürütülen görevin zorluğunu anlattı.Sosyal medya hesaplarından paylaşımlarda bulunarak duygularını aktaran Nazlı Çelik, kahraman Türk askerinin dağlarda sıfırdan yaşam kurduğunu kaydederek, uçurumun kenarına yol yaptıklarını, borularla içme suyu elde etmeye çalıştıklarını, kütüphane ve spor salonu kurduklarını, her gün onlara yumurta veren tavuklar beslediklerini, ekmek yapmak için taş fırın yaptıklarını, kendilerine can yoldaşı olan hayvanlara baktıklarını anlattı.Uzun zamandır Irak’ın kuzeyinde bulunan üs bölgelerine gitmek istediğini, çünkü vatan nöbetinin oralarda çok daha zor olduğunu, Türkiye savunmasının en uç noktasının orası olduğunu belirten Nazlı Çelik, burada “dağları delerim” sözünün gerçek olduğunu, üs bölgesine gerekli yolun uçurum kenarına yapıldığını, sıfırdan kurulan yaşamın sebebinin Türkiye'ye girmek isteyen teröristlere engel olmak olduğunu kaydetti.1765 rakıma sahip üs bölgesinde daha geçtiğimiz haftaya kadar adam boyu kar olduğunu, o karların yerini artık balçık çamurun aldığını ifade eden Nazlı Çelik, her bir yiğidin geride bekleyenleri olduğunu, hasret kaldıkları ana babalarının, kardeşlerinin, eşlerinin, akülü araba alma sözü verdiği engelli evlatlarının olduğunu yazdı.Hayli duygu yüklü paylaşımını Nazlı Çelik şu şekilde sürdürdü:

"Mehmetçik sevdiklerine 'Dağ dağa kavuşmaz insan insana kavuşurmuş. Bekle beni' diyor. Sizler bu vatanı böyle beklerken, sizi onlar hiç beklemez mi? Hakkınız ne yapılsa ödenmez. Hepiniz iyi ki varsınız. Allah sizleri korusun. Hepiniz Allah’a emanet olun."