CHP eski Milletvekili Barış Yarkadaş, merak edilen Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayını açıkladı.

Yarkadaş Korkusuz’da yazdığı yazıda, Millett İttifakı'ndan Cumhurbaşkanlığı için Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş beklentisine son verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisini ziyaret eden bir geçmiş dönem milletvekilinin sorusu üzerine “Cumhurbaşkanı adaylığını” açıkladığını aktaran Yarkadaş eski bir milletvekilinin, CHP lideri ile kısa süre önce yaptığı sohbette “Sayın genel başkanım, Cumhurbaşkanlığına aday mısınız?” diye sorduğunda  Kılıçdaroğlu’ndan hiç duraksamadan “Adayım’’ cevabı aldığını yazdı.

Birçok ankette aldıkları yüksek oy sebebi ile Milltet İttifakın'ın Cumhurbaşkanı adayının Mansur Yavaş veya Ekrem İmamoğlu olmasına kesin gözü ile bakılıyordu ancak Yarkadaş’ın yazdığına göre, CHP lideri bu beklentilere de noktayı koydu.

Millet'in adayı kim olacak?

TAYLAN MAHMUT ÇORTA SİYASET SAHNESİNDE! TAYLAN MAHMUT ÇORTA SİYASET SAHNESİNDE!

Bu arada Kemal Kılıçdaroğlu'nun “Peki, Altılı Masa’dan isminiz çıkar mı?” sorusunu da “Masadan benim ismimin çıkacağına inanıyorum. Bir sorun yaşanmaz…” diye cevap verdiği iddia edildi.

Yarkadaş’ın Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ile ilgili yazdıkları şöyle;

"CHP eski milletvekilleri, Kılıçdaroğlu’nu sık sık ziyaret eder, izlenimlerini aktarır, önerilerini sunarlar… ‘Az konuşması, çok dinlemesi’ özelliğiyle tanınan CHP lideri, genelde yorum yapmaz, söylenenleri dinler, gerekli gördüğü takdirde ise not alır.

................

Bu sohbetlere katılan eski bir milletvekili arkadaşımızın aktardıkları da bunu kanıtlar nitelikte… Geçmiş dönem milletvekili arkadaşımız, CHP lideri ile kısa bir süre önce yaptığı sohbette “Sayın genel başkanım, Cumhurbaşkanlığına aday mısınız?” diye soruyor. Kılıçdaroğlu hiç duraksamadan “Adayım’’ yanıtını veriyor.

Milletvekili arkadaşımız bunun üzerine, “Peki, Altılı Masa’dan isminiz çıkar mı?” diye sorunca, CHP lideri bu kez “Masadan benim ismimin çıkacağına inanıyorum. Bir sorun yaşanmaz…” diyor."