Skeçleri ile gündem haline gelen Güldür Güldür Show'da bu hafta önce Bakan Nebati, sonra gazetelere tuvalet kağıdı göndermesi derken asıl bomba muhalif seçmen oldu... Güldür Güldür Show muhalif eleştirisi!

Skeçleri ile gündem haline gelen Güldür Güldür Show'da bu hafta önce Bakan Nebati, sonra gazetelere tuvalet kağıdı göndermesi derken asıl bomba muhalif seçmen oldu...

Türkiye gündemine dair skeçlere ayakta alkışlanan Güldür Güldür Show’un bu hafta yayınlanan bölümü her skeci ile ayrı alkış aldı.

Geçtiğimiz hafta sansürlendiği iddiası ile gösterime girmeyen “Bakan Nebati” skeci de yayınlanırken diğer yayınlanan skeçler de en az Bakan Nebati skeçleri kadar başarılı oldu.

Türkiye'de ağır bir ekonomik yıkım yaşanırken söylemleri ve gafları sadece Türkiye'de değil uluslararası medya da bile dalga konusu olan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin konu alındığı skeç meraklı bir bekleyişin ardından yayınlandı.

QNB Finansbank Banka Hesabınız Varsa Aman Dikkat! Sadece 6 gün kaldı ve işlem yapmayanlar var denildi QNB Finansbank Banka Hesabınız Varsa Aman Dikkat! Sadece 6 gün kaldı ve işlem yapmayanlar var denildi

Ancak Show TV ekranında yayınlanan Güldür Güldür Show'un başka sürprizleri de vardı.

Ülkede ki A haber misali iktidar güzellemesi yapan ve vatandaşın yaşadığı ekonomik yıkımdan bi haber yayınlanan gazetelere ise  "ekonomide altın çağ" manşetlerine gönderme yapılırken skeçte, "tuvalet kağıdına gerek kalmadı, bunları kullanabiliriz" denildi.

Bu iki skeç ayakta alkışlanırken asıl dikkat çeken eleştirel skeç ise muhalif taraf için geldi.

Güldür Güldür Show Videoları: Mesut'un para ile gelen mutluluğu!

Ciddi bir eleştiri skeci olan "Modalı Mesut Paşa" skecinde bir kurtuluş savaşı sürecinde, kullanılan kelimelere takılan, yersiz hümanist yaklaşımlarla düşmana karşı mücadeyi eleştiren sözde "elit" ve "okumuş" kesimin duyar kasarken, mevzu kendisi olunca düşman işgali altındaki ülkeyi değil de kendi menfaatlerini gayet sert bir şekilde müdafaya gitmesi konu alınıyor.

Mevzu skeç özellikle gündemin nabzı tutulan ve yeni dönem haber portalı haline gelen Twitter'daki muhalif söylem ve tutumlara eleştiri, yaşanılan ciddiyetin farkında olmayan muhalif seçmene bir gönderme olarak alkışlandı.

İşte izleme  linki;

https://www.showtv.com.tr/programlar/sahne/guldur-guldur-modali-mesut-pasa/104850