Gazeteci Nedim Şener, Muharrem İnce'nin cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmesinin muhtemel olduğunu iddia etti. Şener, İnce'nin takımının bu sürece dayanacak kadar güçlü olmadığını ve bu kararın beklenmedik bir sürpriz olmayacağını düşündüğünü belirtti.

Şener, "Muharrem İnce’nin adaylıktan çekilmesi isteniyor. Buna dayanacak ne ekibi ne sabrı olduğunu düşünüyorum" dedi.

Memleket Partisi liderinin adaylık yarışından çekilmesi durumunda, Türkiye'de siyasi manzarada önemli değişiklikler meydana gelebilir. Ancak henüz resmi bir açıklama yapılmadığı için, İnce'nin adaylığı hakkındaki belirsizlik devam ediyor.

Şener, bugün kaleme aldığı yazısında şunları ifade etti:

"Meral Akşener’in 3 Mart’ta masadan kalkması sonrası edilen küfür ve hakaretler ile linç kampanyasından sonuç alan kesimler şimdi aynısını Muharrem İnce’ye yapıyorlar. Merak Akşener, küfür edile edile masaya geri döndü. Şimdi de Muharrem İnce’nin adaylıktan çekilmesi isteniyor. Buna dayanacak ne ekibi ne sabrı olduğunu düşünüyorum. O yüzden çekilmesi sürpriz olmaz."

Henüz Bir Açıklama Yapılmadı

Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay

Nedim Şener'in Muharrem İnce hakkındaki açıklamaları, Türkiye'de siyasi gündemi meşgul etmeye devam ediyor. İnce, 2018'de gerçekleştirilen cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ana muhalefet partisi CHP'nin adayı olarak yarışmış ve %31 oy oranıyla ikinci olmuştu. Son dönemde İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a meydan okuyacağı bir cumhurbaşkanlığı adaylığı için hazırlık yaptığını açıklamıştı.

Ancak Nedim Şener'in açıklamaları, İnce'nin adaylığından vazgeçebileceği spekülasyonlarını doğurdu. İnce ise henüz bu konuda bir açıklama yapmadı.

Ancak Muharrem İnce'nin henüz resmi bir açıklama yapmaması, adaylıktan çekileceği yönündeki iddiaların doğruluğunu netleştirmiş değil. İnce, daha önce yaptığı açıklamalarda cumhurbaşkanlığı adaylığına sıcak baktığını belirtmişti ve 2023 seçimlerinde aday olacağına yönelik kararlılığını ifade etmişti.

Memleket Partisi ise henüz resmi bir açıklama yapmamış olsa da İnce'nin adaylıktan çekileceği yönündeki iddialara ilişkin sessizliğini koruyor. Partinin diğer yöneticileri de konu hakkında henüz bir açıklama yapmış değiller.

Öte yandan, İnce'nin adaylıktan çekilmesi halinde ana muhalefet partisi CHP'nin adayı kim olacak sorusu gündeme gelecek. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da daha önce yaptığı açıklamada, İnce'nin adaylığına destek verdiğini belirtmişti. Bu nedenle, İnce'nin adaylıktan çekilmesi durumunda CHP'nin yeni bir strateji belirlemesi gerekebilir.