Nefes Kredisi İle 6 Ay Geri Ödemesiz 200 bin TL'ye Kadar Nakit Müjdesi! Başvurular Başlıyor

Geçen haftalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesini verdiği nefes kredisi başvurularına ilişkin sevindiren haber geldi. 1 Haziran tarihinde başlayacak başvurularda 2020 senesi

Ekonomi 27.05.2021 - 23:38 27.05.2021 - 23:39 Berkay Keskin

Geçen haftalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesini verdiği nefes kredisi başvurularına ilişkin sevindiren haber geldi. 1 Haziran tarihinde başlayacak başvurularda 2020 senesi cirosuna göre 200.000 TL'ye kadar kredi kullandırılacak. 2020 yılı cirosu 1 milyon lirayı geçmeyen KOBİ'ler azami 50 bin TL, cirosu 1-10 milyon lira olan KOBİ'ler ise azami 200.000 TL kredi ödemesi yapılacak. Hükümet tarafından açıklanan yeni nefes kredisi müjdesinin tüm detayları ve başvuru ekranı haberimizde sizlerle...

Kredi 6 ay ödemesiz olarak uygulanacak ve 12 eşit taksitle geri ödemesi yapılacak. Söz konusu bu uygulamada Hazine destekli KGF kefaleti sağlanacak ve faiz oranı yıllık ,5 olarak işleyecektir. Can suyu olacak müjde gündeme geldi! Koronavirüs salgınının ekonomik etkilerini indirmek adına devreye alınan nefes kredisine yönelik ayrıntılar vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı, nefes kredi paketine yönelik ayrıntıları açıkladı. 6 ayı ödemesiz Nefes Kredisi için başvurular 1 Haziran tarihinde başlayacak.

KOBİ'lere uygun şartlarda finansman desteği sağlanacak. '2021 Nefes Kredisi', 10 banka aracılığı ile sunulacak. İşletmelere 6 ay ödemesiz dönem fırsatı sunulacak 2021 Nefes Kredisi uygulamasında, kredi geri ödemeleri 12 eşit taksit şeklinde olacak.

1 Haziran Tarihinde Başlayacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın binlerce işletmeye vermiş olduğu 'Nefes Kredisi' müjdesi için başvurular 1 Haziran tarihinde başlıyor. Salgının ekonomik etkilerinin sınırlanmasına destek olmak adına KOBİ'lere uygun koşullar içerisinde finansman desteği sağlanacak '2021 Nefes Kredisi', 10 banka aracılığıyla vatandaşlara kullandırılacak.

Üst Limit 200 Bin TL 

Kredi 6 ay ödemesiz olarak sunulacak ve 12 eşit taksitle geri ödeme yapılacak. Hazine destekli KGF kefaleti ile sağlanacak olan bu kredinin faiz/kâr payı oranı da senelik .5 olarak belirlendi. Senelik cirosu 10 milyon liranın altında bulunan ve 2020 yılı cirosunda 2019 tarihine göre % kayıp yaşayan, ticaret, deniz ticaret, sanayi, ticaret ve sanayi odaları ya da ticaret borsasına kayıtlı üyelere işletme sermayesi finansman fırsatı sağlanacaktır. 2020 yılında cirosu 1 milyon lirayı geçmeyen KOBİ'ler azami 50 bin, 1-10 milyon lira olanlar 200 bin lira kredi kullanma şansını elde edecek.

Nasıl Başvuru Yapılır?

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, krediden faydalanmak isteyen vatandaşların üyelik belgesini TOBB ya da oda borsaların sistemlerinden e-Belge olarak da elde edilebileceklerini dile getirdi. Kredi için yapılacak olan başvurular bankalara gerçekleştirilecek.

Kredi Veren Bankalar

Bu krediyi alabileceğiniz bankalar; Ziraat Bankası, Akbank, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, Vakıflar Bankası, Türkiye Halk Bankası, Ziraat Katılım Bankası, DenizBank, Akbank ve Vakıf Katılım Bankası.

Nefes Kredi Paketi ile senelik cirosu 10 milyon liranın altında bulunan ve 2020 senesi cirosunda 2019 yılına göre % kayıp yaşayan, ticaret, deniz ticaret, sanayi, ticaret ve sanayi odaları ya da ticaret borsasına kayıtlı olan üyelere işletme sermayesi finansman fırsatı sunacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@