Mobil ve tarayıcıda hata veren Netflix tüm dünyada çöktü. Hehangi bir açıklama yapmaması ise dikkat çekti.

Dizi & film izleme platformu Netflix dün akşam 8.50'de yayın kesintisi yaşarken ana sayfaya da giriş yapılamadı.

Emekliye DEV PROMOSYON müjdesi son dakika geldi! SSK, BAĞ-KUR'lunun hesabına REKOR ödeme Emekliye DEV PROMOSYON müjdesi son dakika geldi! SSK, BAĞ-KUR'lunun hesabına REKOR ödeme

Platforma girmeyi başaran kullanıcılar ise izledikleri andan itibaren birkaç saniyelik izlenme sonrasında komple kapandığını gördü.

iOS ve Android uygulamaları da dahil olmak üzere Netflix'te tarayıcılarda bile erişim sorunları yaşanırken kullanıcılar ilk önce arayüzün olması gerekenden çok daha yavaş olduğunu sandılar.

ShiftDelete'den aktarılan bilgilere göre; ana sayfaya erişim sağlansa bile içeriklere ulaşılamadı ve Netflix ise henüz konuyla ilgili bir açıklama yapmadı.

Yaşanılan ilginç durumun ise global bir sorun olduğu için beklenenden daha uzun sürdüğü tahmin ediliyor.

Buna benzer bir durum hafta içerisinde Twitter ve Instagram‘da yaşamıştı ki Instagram’daki sorun ciddi boyutta olup tarayıcı veya uygulama üzerinden erişime bile izin vermemişti.

Twitter’ın yaşadığı sorunlar ise daha kısa süreli olduğu için bu kadar dikkat çekmemişti ama Netflix ve Instagram’da olduğu gibi uzun bir süre boyunca kullanıcılar erişim sağlayamamıştı.

Netflix sorunu gidermeyi başardı. Fakat tüm dünyayı etkileyen bu problemin neden olduğuna dair henüz bir açıklama yapmaması dikkat çekti.