Bozkırın Tezenesi olarak bilinen ve bir efsane haline gelen ünlü halk ozanı Neşet Ertaş’ın hayatı film oluyor ve kadrosu da belirlendi.

Cem Karaca Krizi Çıktı! Yiğit Mohaç Yücel Kimdir? Ne Yaptı? Ceza Aldı mı? Cem Karaca Krizi Çıktı! Yiğit Mohaç Yücel Kimdir? Ne Yaptı? Ceza Aldı mı?

'Ayla', 'Müslüm', 'Naim' gibi filmlerin yapımcısı tarafından çekilecek olan 'Garip Bülbül Neşet Ertaş' filminin oyuncu kadrosu sonunda açıklandı.

Saz ve söz ustası Neşet Ertaş'ın yaşam öyküsü beyazperdeye taşınırken Prof. Dr. Erol Parlak'ın aynı isimli kitabından uyarlanan Fulya Özcan ve Mert Dikmen'in senaryosunu yazdığı, müzik direktörlüğünü Yıldıray Gürgen'in üstleneceği filmi Ömer Faruk Sorak ve Berker Berki yönetecek.

Neşet Ertaş - Vikipedi

Okuma provalarıyla birlikte ön hazırlıklarının tamamlandığı açıklanan filmin 27 Haziran Pazartesi günü çekimlere başlayacağı öğrenildi.

Filmde Neşet Ertaş'ı Ramazan Bağgül, gençliğini Bektaş Dolu canlandırırken müzisyen Zara'nın ise Neşet Ertaş'ın annesi rolünü üstleneceği öğrenildi.

Filmin kadrosunda yer alacak isimler ise şöyle açıklandı;

Zara kimdir, kaç yaşında ve aslen nereli? Zara'nın gerçek adı nedir?

Melisa Aslı Pamuk, Yüsra Geyik, Toygan Avanoğlu, Serkan Köksal, Selin Genç, Rüzgar Aksoy, Ayça Damgacı, Bahtiyar Engin, Caner Kurtaran, Yiğit Mahzuni, Celal Öztürk, Gözde Kansu, Renan Bilek, Cemal Toktaş, Atay Yıldız, Cansu Fırıncı, Kemal Başar, Mehmet Esen, Ali Tutal, Erhan Uslu, İmren Çapanoğlu, Ersin Faikzade, Cenk Gürpınar, Hasan Ali Mete, Halil İbrahim Kalaycıoğlu, Erkan Kolçak Köstendil, Doğan Tokel, Asaf Doğan, Ayhan Pekbilgin.

'Garip Bülbül Neşet Ertaş' Filmi, 23 Aralık 2022'de vizyona girecek.

neset-Ertas - SANATATAK