Netflix'

Dünya genelinde yaklaşık 200 milyon üyesi bulunan dijital içerik platformu Netflix, İstanbul'da ofis açma kararı aldı. 2021 yılında Haziran ayından sonra açılacak ofisin istihdam olanaklarını da genişleteceği ifade edildi.

Genel 03.12.2020 - 13:13 04.05.2021 - 04:23 İlan35
Dünya genelinde yaklaşık 200 milyon üyesi bulunan dijital içerik platformu Netflix, İstanbul'da ofis açma kararı aldı. 2021 yılında Haziran ayından sonra açılacak ofisin istihdam olanaklarını da genişleteceği ifade edildi. Bu kararın Türk yapımlarının dünya çapında olan görünürlüğünü artıracağını kaydeden Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, konunun kültür tanıtımına da katkı sağlayacağını aktardı.

Türkiye'nin zengin hikaye anlatma olanakları olduğunu kaydeden Netflix'in CEO'su Reed Hastings, Türkiye'de 3 milyondan fazla Netflix üyesi olduğunu hatırlattı. Kararla birlikte çok daha fazla Türk yapımı proje üreteceklerini aktaran Hastings, yapımların kalitesi hakkında da iddialı bir tavır sergiledi. Platformun "Türkiye Orijinal İçerik Direktörü" olan Pelin Diştaş, artık çalışmalardan alınacak verimin daha üst düzeyde olacağını söyledi.

Daha önce "Made in Turkey" adlı koleksiyonunu paylaşan Netflix, platforma girip Türk yapımı film ve dizileri arayanlar için işi kolaylaştırmıştı. 30'u aşkın Türk yapımı film ve dizi, platform üzerinden çeşitli dublaj ve altyazı seçenekleriyle izleyicilere sunuluyor. Türk yapımlarının; ABD, Arjantin, Birleşik Krallık, İspaya, Fransa ve Meksika gibi ülkelerde oldukça fazla izlendiği biliniyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@