Dünyanın en popüler dijital içerik platformu Netflix abonelik ücretini yenileme kararı aldı. Ortadoğu ülkelerini kapsayan indirim için ilk açıklama geldi. Peki, Netflix Türkiye abonelik ücretinde indirim yapılacak mı? Türkiye’de Netflix abonelik ücreti ne kadar? İşte detaylar…

Çevrimiçi dizi ve film izleme platformu Netflix, abonelik ücreti politikasını yeniden düzenlemeye karar verdiğini açıkladı. Ortadoğu ülkelerini kapsayan revize çalışması kapsamında yüzde 20 ila 30 oranında indirim uygulanacak. Abone sayısını artırmaya yönelik abonelik ücreti indiriminin uygulanacağı ülkeler netlik kazanmaya başladı. Ortadoğu bölgesinde yer alan Irak, Cezayir, Sudan, Tunus, Yemen, Ürdün, Libya, Filistin ve İran’da abonelik ücreti fiyatları düşürüldü. Özellikle Filistin ve İran’ın indirim uygulanacak ülkeler arasında yer alması dikkat çekti.

netflix-turkiye-de-bugunun-top-10-listesi-1

Filistin ve İran İndirim Listesinde

Netflix, Ortadoğu ülkelerindeki abone sayısını artırmak için düğmeye bastı. Irak, Cezayir, Sudan, Tunus, Yemen, Ürdün, Libya, Filistin ve İran’da 7.99 dolar olarak belirlenen ‘’temel abonelik’’ ücreti 3 dolara düşürüldü. Standart paketten yararlanmak isteyen müşteriler için abonelik ücreti 4.99 TL düşürüldü. Netflix’te Premium plan ücreti ise 11.99 dolardan 9.99 dolara indirildi. Netflix’in abonelik ücreti indirimi uyguladığı diğer bir ülke ise Mısır oldu. Mısır’da temel plan 100 mısır lirasıyken; indirimle birlikte 50 mısır lirasına abonelik hizmetinin verileceği açıklandı.

netflix-F805_cover

Netflix Türkiye Abonelik Ücreti

4 Mayıs 2024 Resmi Gazetede Açıklanan Karar: Emeklilere 100.000 TL Ödeme 4 Mayıs 2024 Resmi Gazetede Açıklanan Karar: Emeklilere 100.000 TL Ödeme

Netflix’in Ortadoğu ülkelerinde abonelik ücretini revize edeceği açıklaması Türkiye’de de gündemin ilk sırasına yerleşti. Ülkemizde en çok tercih edilen dijital içerik platformu konumundaki Netflix, Türkiye’de indirim yapmayacağını açıkladı. Bir yıl içerisinde yüzde 70 oranında zam yapan Netflix Türkiye, abone kaybetmeye devam ediyor. Son olarak 17 Ocak tarihinde abonelik ücretine zam yapan Netflix’in Türkiye abonelik ücreti 63.99 TL’den başlıyor. Türk Lirasının Dolar karşısında değer kaybı yaşaması nedeniyle Netflix abonelik fiyatları da yükseliyor. Netflix’in Türkiye abonelik fiyatı 6.99 Dolara denk geliyor. Abone sayısının azalmasına bağlı olarak Türkiye’de yaz aylarında indirim yapılması bekleniyor.