Netflix Fatih Terim Belgeseline Yapılan Abonelik İptal Boykotu Dalga Konusu Oldu!

Netflix Fatih Terim belgesilini duyurdu. Bazı fanatik diğer takım taraftarları abonelik iptali için tag başlattı. Üyelik iptali hareketine hem kendi taraftarları hem de ünlü isimler alaya aldı.

Spor 15.05.2021 - 12:01 15.05.2021 - 12:16 Ece Sahan

Dünyanın en popüler dijital dizi ve film izleme içeriği olan Netflix, Türk spor tarihinde erişilmez bir başarıya imza atarak adını efsanelere yazdıran Fatih Terim'in belgeselini yaptı. 

Amazon ve Netflix'de spor belgeselleri sıklıkla takip ediliyor. Türkiye'de de Fatih Terim belgeseli yaparak adım atan Netflix beklenmedil bir tepki gördü. Fanatik Fenerbahçe ve Beşiktaşlı taraftarların bir bölümü Netflixİptal diye çalışma başlatarak üyelik iptali yapacaklarını yazdı. 

Netflix "Topun olduğu yerde pozisyon aldık, bekliyoruz. Fatih Terim hocam. Fatih Terim belgeseli yakında Netflix’te." ifadeleriyle Fatih Terim'in belgeselinin yayınlanacağını duyurdu. 

Bunun üzerine ise bazı twitter kullanıcıları Netflix üyeliklerini iptal edeceklerini duyurdular. Ancak bunlar karşı çoğu Fenerbahçe ve Beşiktaşlı taraftarlar ise "Bu neyi hazmetmemek? Adamlar tabi Fatih Terim belgeseli yapacak. Öyle yada böyle adam Türk sporunda tarihe geçmiş biri. Yarında bizden yapacaklar ezikçe bir tepki" diye karşı çıktı.

Galatsaraylı taraftarler ve Behzat Uygur'da yapılan boykot çalışmasını tiye aldı. Behzat Uygur "Bu belgesel için çok geç kaldınız...iptal ediyorum(!) @netflixturkiye (bu arada aile aboneliği için ek ödeme yapıyor muyuz)  Bugüne kadar aklınız nerdeydi(?) #netflixiptal " diyerek bu boykotu başlatanları alaya aldı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@