Dünyanın en ünlü çevrimiçi dizi ve film izleme platformu Netflix Türkiye fiyatlarına büyük zam yaptı. Netflix Türkiye yeni fiyat tarifesini görenler ise tek tek aboneliklerini iptal etmeye başladı. İşte Netflix'in yeni Türkiye üyelik fiyatları…

Artan döviz kurları ve enflasyon sonucu her gün değişen etiketlere bir Yenisi daha eklendi. Dünyanın en çok üyesi bulunan dizi ve film izleme Platformu Netflix Türkiye fiyatlarına zam yaptı. Geçtiğimiz ay dünya genelinde fiyat artışı yapan Netflix, ülkemizde de fiyat tarifesi Ne değiştirdi. Ancak Netflix'in Türkiye fiyatlarında ciddi oranda zam geldi.

Netflix Türkiye fiyatlarında %40 artış

Türkiye'deki üyelerini kaybetmek istemeyen ancak zam zorunluluğu doğduğunu belirten Netflix, zam oranını yıllık enflasyon fiyatlarına göre değil Biraz daha altında tutmayı tercih etti. Netflix Türkiye fiyat artışı %40 oldu. Ancak Netflix Türkiye kullanıcıları yine de bu fiyatlardan memnun değil. Her geçen gün birçok ürüne zam gelen ülkemizde kullanıcılar Netflix'in fiyat artışına sosyal medya üzerinden tepki gösterdi.

Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek! Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek!

Netflix, geçtiğimiz yıl bu zamanlarda yine fiyat artışı yapmıştı. 2022 yılında üyelik ücretlerine zam yapan Netflix'in ortalama fiyat artışı 11 TL ile 23 TL arasında oldu. Zam sonrası Netflix Türkiye'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada "Günümüzde keyifli vakit geçirmek için her zamankinden daha fazla seçenek olduğunu biliyoruz. Bu nedenle üyelerimize sunduğumuz deneyimi daha da geliştirmek için aralıksız çalışıyoruz." denildi.

Netflix'in yeni fiyat tarifesi 2022

Netflix'in yeni ücret tarifesi ise şöyle oldu;

-Netflix'in Temel Plan diye tanımladığı herkesin bildiği dilde tek ekran paketi 26,99 TL'den 37,99 TL

-40,99 TL olan Standart Plan yani iki ekranlı plan 57,99 TL olarak yerini aldı.

-Netflix Türkiye'nin Özel Plan diye tanımladığı yani 4 ekran ve UHD olan paketse 77,99 TL fiyata sahip oldu.