Netflix, Türkiye'de Lisans Aldı!

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin'in son dakika açıklamasına göre dünyaca ünlü dijital film ve dizi platformu Netflix'in Türkiye'de RTÜK tarafından şart koşulan Türkiye'de yayın yapma lisansını aldığı açıklandı. Lisans için gerekli üc

Gündem 05.11.2020 - 15:52 04.05.2021 - 04:24 İlan35
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin'in son dakika açıklamasına göre dünyaca ünlü dijital film ve dizi platformu Netflix'in Türkiye'de RTÜK tarafından şart koşulan Türkiye'de yayın yapma lisansını aldığı açıklandı. Lisans için gerekli ücretleri ödediği açıklanan Netflix'in yanısıra Amazon Prime'in de RTÜK tarafından verilen lisansı aldığı açıklandı.

Netflix'in bu lisansı almasından sonra Türkiye'de yayınlarına devam edebilecek olduğu, herhangi bir yayın sürecinde aksama olmayacağı ortaya çıkmış oldu. Ancak Netflix'in Türkiye'de bazı içeriklerinde özellikle cinsel sahneler ve bazı siyasi sahnelerde sansür uyguladığı iddia ediliyor.

Sosyal medyada çok sayıda kullanıcı lisans alma şartına tepki gösterirken geçtiğimiz günlerde benzer lisans süreci sosyal medya siteleri için şart koşulmuştu ve lisans yerine temsilci atamaları gerekiyordu. Ancak sosyal medya devleri Türkiye'ye temsilci atamadı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@