Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'ndan (RTÜK) tarafından ünlü içerik platformu Netflix'e uygulanan ceza şaşırttı.

Netflix'te yer alan 'Jurassic World Kretase Kampı' isimli animasyon dizisinde iki kız karakterin öpüştüğü sahneyi 'toplumun milli ve manevi değerlerine ve genel ahlaka aykırı' olduğu şeklinde yorumlayan RTÜK Netflix'e idari yaptırım uyguladı.

İlgili yapım için '18 yaş ve üzeri' koruyucu sembolüyle katalogda yer veren Netflix'e verilen ceza şöyle tarif edildi;

Sosyal Medya Saat 21:00'a Kilitlendi! Kılıçdaroğlu Ne Açıklayacak? Ne Dedi? Önemi Açıklama Ve Önerisi Ne? Sosyal Medya Saat 21:00'a Kilitlendi! Kılıçdaroğlu Ne Açıklayacak? Ne Dedi? Önemi Açıklama Ve Önerisi Ne?

Netflix'in çocuk dizisinde eşcinsel sahne tepki çekti! Jurassic World Kretase Kampı dizisi 18+ oldu! - odakhaber.com

"Ailece İzlenebilecek Diziler' olarak tanımlamasının izleyenleri yanlış yönlendirebilir, çocukların kendi yaş grubuna yönelik olmayan yapıma maruz kalmalarına neden olabilir."

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'ndan (RTÜK) yapılan açıklamaya göre, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının da dilekçeyle şikayet ettiği Jurassic World Kretase Kampı' isimli animasyon dizisi için 'Yayın hizmetleri toplumun milli ve manevi değerlerine, genel ahlaka ve ailenin korunması ilkesine aykırı olamaz.' hükmünü ihlal ettiğini belirterek Netflix'e idari yaptırım uyguladı.

RTÜK, Netflix'teki Jurassic World Kretase Kampı için inceleme başlattı