Netflix’in yeni vizyona giren dizisi Beef, Rotten Tomatoes’ta mükemmel bir puan alarak izleyenlerin gönlüne girmeyi başardı.

6 Nisan Çarşamba günü dijital yayın platformu olan Netflix’te vizyona giren Beef, yapımcılığını A24’ün yaptığı bir kara komedi dizisi. Dizide, komedyen Ali Wong ve Minari’yle bilinen Steven Yeun trafikte birbiri ile kavga eden iki yabancıyı oynuyor. Bu haber yazılırken Beef, eleştirileri bir araya getiren bir internet sitesi olan Rotten Tomatoes’ta insanların verdiği oylarla oluşturulan Tomatometre’de yüzde 99’luk bir puana ulaşarak herkesi şaşırttı. İzleyenlerin incelemelerine dayanan puanı ise yüzde 96 olarak belirlendi.

Beef, Emmy Ödülleri için öne çıktı

Eleştirmenler, dizinin senaryosunun yanında oyuncu Yeun ve Wong’un gösterdikleri performansları da övdü. Emmy Ödülleri için Beef daha şimdiden etkili bir aday olarak gözüküyor. Melanie McFarland, Salon için kâğıda döktüğü yazıda şunlardan bahsetti:

“Gelecekte bir gün akademisyenler Beef’i, 21. Yüzyılın başlarındaki kolektif ruh halinin toplumdaki süregelen ve git gide kötü bir hal alan pandemi öfkesinin anlaşılır bir şekilde ayrıştırılmış hali olarak görebilir. Abartılı gelmiş olabilir. Fakat, sizi öfke spektrumunu güzelce aktarmaya çalışırken büyük ölçüde odağını koruyan başka herhangi bir dizi bulmaya çağırıyorum”

Netflix’te 2020’den bu yana çıkan en iyi dizi

British GQ’dan Jack King, Beef dizisi hakkında Netflix’in Squid Game’den şu zamana kadar çıkardığı en iyi dizi olabileceğini iddia etti. Kin, “O halde Tanrı’ya şükürler olsun ki Steven Yeun ve Beef var. Beef, bu yayın platformunun gerçek programlardaki formuna Russian Doll’a benzer bir dönüşü temsil ediyor. Netflix’in çıkardığı bu dizi, 2020 yılından bu yana çıkardıkları tartışmasız en iyi dizi” sözlerini söyledi.

Beef, 30 dakikalık 10 bölümden oluşuyor

İstanbul'un Renault Yetkili Servisi İstanbul'un Renault Yetkili Servisi

Beef, Asyalı ve Amerikalı oyuncu ve yönetmenlerin son yıllarda ortaya çıkardığı güzel projelerden bir tanesi. Beef, trendi çok iyi yakalayan bir drama komedi dizisi olarak izleyenlerin karşısına çıkıyor. Dizi, Los Angeles’taki bir trafik kavgasından yola çıkarak anlatmaya başladığı hikâyeyi 30 dakikalık kısımlarla 10 bölümde izleyenlere anlatıyor.