Netflix'ten The Crown kararı! Gelen talepler geri çevrildi!

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth ve Windsor Hanedanı'nın hikayesini anlatan Netflix'in The Crown dizisi son zamanlarda gündemden düşmüyor.

Televizyon 07.12.2020 - 15:07 04.05.2021 - 04:23 İlan35
İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth ve Windsor Hanedanı'nın hikayesini anlatan Netflix'in The Crown dizisi son zamanlarda gündemden düşmüyor. Dizinin 4'üncü sezonunda bir trafik kazası sonucu ölen Prens Diana ile Veliaht Prens Charles'ın evliliğinin işlenmeye başlaması tartışmaları beraberinde getirdi.Britanya Kültür Bakanı Oliver Dowden, bu dizinin izleyiciler tarafından bir belgesel gibi algılanabileceği tehlikesinin bulunduğunu belirtmişti. Dowden, Netflix'in, dizinin başına "gerçek olaylar etrafındaki kurmaca bir hikayedir" şeklinde uyarı koyması gerektiğini kaydetmişti. Dizinin ana yazarlarından olan Peter Morgan ise zaten "dramatik etkiler için bazı gerçekleri abarttıklarını kabul ettiklerini" açıklamıştı.


Netflix bu talebi neden reddetti?


"Dizinin başına 'bu bir kurgudur' ibaresi konulsun" şeklindeki talep üzerine Netflix'ten açıklama geldi. Netflix, böylesine bir uyarı koymayacaklarını kesin şekilde dile getirdi. The Crown'ı zaten bir kurgu içerik olarak sunduklarını aktaran Netflix yönetimi, izleyicilerin aradaki farkı anladığına dair inançlarının tam olduğunu vurguladı.


Prens Diana ile ilgili sert sahneler!


Prens Diana ile ilgili bazı sahnelerin sert bir şekilde sunulması birçok kişi tarafından eleştiriliyor. Guardian yazarı Simon Jenkins, bu sahnelerin "hakaret içerikli" olduğunu vurguladı. Dizi oyuncularından Helena Bonham Carter, izleyiciyi "Bu bir dramadır" şeklinde uyarmanın ahlaki bir sorumluluk olduğu ve bunu gerçekleştirmeleri gerektiğini söylemişti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@