PTT tarafından yapılan açıklama ile 2022 yılında çeşitli birimlerde görev vermek üzere eleman alacağını bildirilmiştir. İşsizlik oranlarının arttığı günlerde böyle bir olanak sunulması sonucu birçok kişinin başvuruda bulunacağı düşünülmektedir.

KPSS şartının aranmaması da başvuru sayısını çok arttıracağı düşünülmektedir. Aynı zamanda 25 bin eleman alınacak olması birçok kişiye iş olanağı olarak değerlendirilmektedir. İşsizlik oranlarının hızla arttığı günümüzde birçok kişi tarafından iş başvurusu yapılacağı bir gerçektir.

PTT Büro ve Gişe Memuru Başvuru Şartları

Açık pozisyonlardan bazıları; büro ve gişe memuru, tekniker, mühendis, avukat, mühendis, mimar ve dağıtım elemanlarıdır. Büro ve gişe memuru olabilmek için gerekli olan şartlar şöyle sıralanabilir.

1.      18 yaşını doldurmuş, 35 yaşından henüz gün almamış olmak

2.      Türk vatandaşı olmak

3.      Askerlik ile ilişkisi bulunmamak

4.      Zorunlu hizmet gibi bir yükümlüğü bulunmamak

5.      Akli melekelerinin ve ruh sağlığının yerinde olduğuna dair sağlık raporu

6.      Kamu görevleri ile ilgili bir yasağı olmadığını belgelemek

7.      İşe alım öncesi yapılacak sözlü veya yazılı sınavda başarılı olmak

8.      Gireceği göreve uygun eğitim görmüş olmak

9.      Daha önce emekli olmamak veya o an çalışıyor olmamak

10.  Disiplin cezası yüzünden işinden uzaklaştırılmamış olmak

11.  Adli sicil kaydının temiz olması

Bütün bu özellikleri taşıyan adayların başvurusu beklenmektedir. Aralarından şartlara uygun kişi sayısı fazla olması halinde sözlü ya da yazılı sınav yapılabilecektir.

BOTAŞ, Engelli Bireylere Kapılarını Açıyor: 30 Engelli İşçi Alımı İçin Başvurular Başladı! BOTAŞ, Engelli Bireylere Kapılarını Açıyor: 30 Engelli İşçi Alımı İçin Başvurular Başladı!

PTT Sınavsız KPSS Şartsız 25 Bin Personel Alımı Başvuruları Başladı mı?

PTT büro ve gişe memuru alımı için başvurular henüz başlamamıştır. Mart 2022 içinde başlayacağı sanılmaktadır. İş başvurusu yapmak isteyenlerin başvuru tarihlerini mutlaka takip etmeleri gerekmektedir. Üç yıldır yeni personel alımı yapılmayan PTT tarafından yapılacak alımı işlemleri kaçırılmamalıdır.

Başvuru tarihlerinin ilanı beklenirken gerekli olan belgelerin hazırlanması faydalı olacaktır. Başvurular belgeler İnternet üzerinden de yapılabilecektir. PTT sınavsız KPSS şartsız olarak personel alımına dair duyuruları yakından takip etmeniz önerilmektedir. Böylece PTT Kurumu bünyesinde görev almanız mümkün olacaktır.