Özel bankalar ve önleri kuyruklar ile doldu. Ancak devlet bankaları yine sessizliğe devam etmeyi sürdürdüler. Sonunda beklenenin çok daha üstünde bir müjde ile ortaya çıktılar.

Kapıda kuyruk oluştu! SGK aracılığıyla 15 bin 700 TL veriliyor! Bütün bu promosyon teklifleri birbiri ardına gelirken devlet bankaları oldukça suskundu. Birkaç yüz lira olan eski teklifleri veya o tekliflere yakın teklifler ile cazibiyetlerini yitirdiler. Birçok kişi devlet bankalarına sürekli güvenini korumasına rağmen maaşını özel bankalara taşımak zorunda kaldı.

Halkbank emekliye 5000 TL ödeme alınacak! Emekli maaş hesaplarına göre ödeme! Halkbank emekliye 5000 TL ödeme alınacak! Emekli maaş hesaplarına göre ödeme!

Nasıl 15 bin 700 TL Alınacak?

Sözü edilen promosyonu hak edebilmek için verilen son günden önce maaşın devlet bankasına geçirilmesi gerekiyor. Bu esnada banka ile aralarında bir sözleşme gerçekleşecek. Emekli bankada maaşını üç yıl tutacağına dair bir söz veriyor. Eğer sözünden dönerse promosyon miktarını iade edecektir.

Bunun sonrasında maaş taşıma işlemi gerçekleşmiş kabul edilir. SGK kanalı ile gelecek maaş bilgisine kadar ödeme yapılmaz. Maaşın yattığı ilk gün promosyon miktarı olan 15.700 TL’de hesaba geçecektir.

ilan365.net özel haber