Nihat Hatipoğlu Ne Kadar Maaş Alıyor? 2020 Ramazan Programı her yerde aranmaya başladı. ATV ekranlarının vazgeçilmez sahur ve iftar programı sunucus Nihat Hatipoğlu, bu yıl da izleyicisiyle buluşacak.

Nihat Hatipoğlu Ne Kadar Maaş Alıyor? 2020 Ramazan Programı her yerde aranmaya başladı. ATV ekranlarının vazgeçilmez sahur ve iftar programı sunucus Nihat Hatipoğlu, bu yıl da izleyicisiyle buluşacak. Milyonlarca kişi tarafından izlenen programlarda Nihat Hatipoğlu ne kadar maaş alıyor? Kaç para kazanıyor çok merak ediliyor. Biz de sizler için bu konuyu araştırdık bulduk.Nihat Hatipoğlu Ramazan programından ne kadar maaş alıyor?

PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek! PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek!


Her yıl Ramazan ayı boyunca günde iki kez ekranlara gelen program için ATV ile anlaşma yapan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, 2020 yılında da kanalla el sıkıştı. Peki Nihat Hatipoğlu bu yıl ne kadar kazanıyor? Hatipoğlu, 2019 yılında Ramazan programından 600 bin lira kazandığını açıklamıştı. Hatipoğlu’nun bu yıl da yine aynı oranlarda maaş alması bekleniyor. Ancak corona virüs nedeniyle reklam gelirleri düşük olan ATV, Hatipoğlu’na bu yıl daha az bir ödeme yapabilir.

Nihat Hatipoğlu kimdir? Kaç yaşındaDiyarbakır'da 11 Mayıs 1955 tarihinde dünyaya gelen Nihat Hatipoğlu, Siirt ve Malatya'da ilkokulu tamamladı. 1975'te Uşak İmam Hatip Lisesi'ni ve Uşak Lisesi'ni bitirdi. 1981 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni tamamladı. Aynı Fakültede Hadis Ana Bilim dalında Kur'an-ı Kerim'in Anlaşılmasında Hadislerin Rolü adlı çalışmasıyla doktor, 2000 yılında da Doçent oldu. 2012 yılında ise Profesör oldu. Şu anda Dicle Üniversitesi ilahiyat Fakültesi Hadis Ana bilim dalı Öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. 1985-1987 yılları arasında Mısır'da Arapça üzerine eğitim gördü. İmam Hatip, Kur'an Kursları Müdürlüğü görevlerini yaptı. Şu anda Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu uzmanı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca, 11 Mart 2017 tarihi itibarıyla YÖK üyeliğine getirilmişti. Nihat Hatipoğlu, ulusal televizyon kanallarında dini programları hazırlayıp sunmaya 5 yıl Kanal A'da program yaparak başladı. Ayrıca Ankara'da yayın yapan iki yerel radyoda (Arifan radyo, Hedef radyo) 10 yıldan bu yana aralıksız olarak haftalık yayınlarına halen devam etmektedir. 2004 yılında Ramazan ayında Flash TV'de, 2005 Ramazan ayında Star TV'de Sahur programını hazırlayıp sundu. 2005 yılında Star TV'de Dosta Doğru programı sundu. 2005-2010 yılları arasında Ramazan ayı süresince Star TV'de İftar ve Sahur Programlarını sundu. Radyo ve televizyon izleyicileri İftar ve Sahur programlarını birinci olarak seçti.Programları Türkiye'de birçok radyoda yayınlanmaktadır. Halen atv'de haftalık programları devam etmektedir. Kırk civarında yayınlanmış Kaset, CD, VCD'si bulunmaktadır. Yurt içinde ve yurt dışında seri konferansları devam etmektedir. Yazı Makaleleri, Panel, Diyanet Dergisi, İslami Araştırmalar ve benzeri dergilerde yayınlandı.