Mübarek Ramazan ayının başlaması ile birlikte milyonlarca Müslüman oruç ibadetini yerine getiriyor. Her ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan'da da merak edilen birçok soru var. Özellikle orucu bozan şeyler en çok araştırılan başlıklar arasında yer alıyor. Sigara tiryakileri ise nikotin bandı kullanımı orucu bozar mı sorusuna cevap bulmaya çalışıyor. Peki, nikotin bandı orucu bozar mı soru işareti Oruçluyken nikotin bandı kullanılır mı?

Ramazan ayının gelmesiyle beraber Müslüman alemi oruç ibadetine başladı. Her Ramazan olduğu gibi bu Ramazan'da Orucu bozan, bozmayan şeyler en çok araştırılan başlıklar arasında yer alıyor. Özellikle sigara tiryakileri Ramazan ayında oruç tutmak da bir hayli zorlanıyor. Çözümü nikotin bandının da bulanlar da var. Peki, nikotin bandı orucu bozar mı? Oruçluyken nikotin bandı kullanılır mı?

Nikotin bandı kullanımı orucu bozar mı?

Diyanet İşleri tarafından yapılan açıklamaya göre Oruçluyken nikotin bandı kullanımı orucu bozmaz. Fakat yine de orucun satırda gelmemesi için nikotin bandı kullanmak tavsiye edilmemektedir.

Gözden kaçırmayın

Devlerin Aşkı Dizi Oluyor! Yeşilçam’ın Unutulmaz Filmi Dizi Oluyor! Devlerin Aşkı Dizi Oluyor! Yeşilçam’ın Unutulmaz Filmi Dizi Oluyor!

Oruçluyken nikotin bandı kullanılır mı?

Oruç ibadetini yerine getirirken herhangi bir şey Yemek ve içmek gerekir. Yani Oruçluyken mideye besin ulaşmaması şartı vardır. Ancak bunun dışında cinsel ilişkiye girmek, bilinçli ve isteyerek kusmakta orucu bozabilir. Dışarıdan vücuda krem yada merhem gibi uygulamalar yapmak orucu bozmaz. Nikotin bandı içinde yapılan açıklama orucu bozmayacağı yönündedir.