Evde bakım maaşı ödemesi hangi şehirlerde yattı? Nisan 2023 tarihli evde bakım aylığı ödemesine dair detaylar ve nasıl başvuru yapılacağı gibi merak edilenleri aktardık. Güncel olarak evde bakım maaşı kaç TL ve almak için şartlar nedir?

PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek! PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek!

Sosyal yardımlar arasında dikkatleri üzerine çeken evde bakım aylığıyla ilgili merak edilenleri aktarıyoruz. Nisan 2023 tarihli ödemeler hesaba ne zaman yatacak? Detayları sizlerle paylaşacağız. Devletin sağlamış olduğu imkanlar arasında yer alan evde bakım maaşı, hangi vatandaşlara verilmektedir? Karşılamanız gereken şartları da duyuralım.

Evde Bakım Maaşı Kime Verilir?

Evde bakım maaşı, engellilik durumu bulunan vatandaşlara verilmektedir. Günlük ihtiyaçlarını karşılama konusunda sıkıntı yaşayanlar başvuruda bulunabilir. Sağlık Kurulu'ndan alacağınız sağlık raporu ile başvuruda bulunmanız gerekecektir.

Evde Bakım Maaşı Kaç TL?

Güncel olarak evde bakım maaşının 4336 TL olduğu belirtiliyor. Bununla beraber her yıl devletin enflasyona bağlı olarak sosyal yardımlara zam yaptığını biliyoruz. Yani 2023 Nisan ayında güncel olarak ödenen miktar bu şekildedir. Yeni bir duyuru ile sosyal destek ödemelerine zam gelebilir.

Evde Bakım Maaşı Yatan İller Nisan 2023

Evde bakım maaşı ödemesinin yatacağı şehirler Nisan'ın 15'inden ayın sonuna kadar belli olacaktır. Şu an için net bir bilgi paylaşılmamıştır.