Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan cumhurbaşkanlığı kabinesi toplantısı sona erdi. Toplantının ardından kamera karşısına geçen cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan alınan kararları vatandaşlarla paylaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan aynı zamanda Nisan ayı yaşlı ve engelli maaşı ne zaman ödenecek sorusunu da yanıtladı. İşte yaşlılık aylığı ve engelli maaşı ödeme tarihleri…

Gözden kaçırmayın

TC kimlik numarası son hanesi 0-2-4-6-8 olanlara 75.000 TL ödeme haberi gündem oldu! TC kimlik numarası son hanesi 0-2-4-6-8 olanlara 75.000 TL ödeme haberi gündem oldu!

Cumhurbaşkanlığı kabinesi bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de toplandı. Ramazan bayramı öncesinde gerçekleşen son toplantıda masada oldukça fazla madde vardı. Bunlardan biri de bayram öncesinde engelli ve yaşlılık aylığı ödemeleri oldu. Hak sahibi olan yüzlerce vatandaşın merak ettiği engelli maaşı ne zaman yatacak, yaşlılık aylığı ne zaman ödenecek gibi sorulara yanıt cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘dan geldi. Kabine toplantısı sonrasında kameralar karşısına geçen cumhurbaşkanı Erdoğan ödemeler için tarih verdi.

Kabine toplantısı sona erdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan kabine toplantısı sona erdi. Ramazan bayramı öncesinde son kabine toplantısından çıkacak olan kararlar vatandaşlar tarafından da merakla bekleniyordu. Özellikle bayram öncesinde sosyal yardım ödemelerinin yatıp yatmayacağı araştırılıyordu.

Engelli maaşı ve yaşlılık aylığı için tarih belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrasında millete sesleniş konuşmasında yaşlı ve engelli maaşı için tarih verdi. Ramazan ayında 1.5 milyar tutarında sosyal yardım ödemesi yapılacağını belirten cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hak sahibi olan vatandaşların maaşlarının Cuma günü itibari ile alabileceklerini söyledi. Çalışmaların hala devam ettiğini belirten cumhurbaşkanı Erdoğan, ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar için atılacak yeni adımlar olduğunu belirterek kısa süre içerisinde harekete geçeceklerini söyledi.