Nobel üyesi Toje: F-35'i bırakın, TB2'ye bakın!

Türk S/İHA'larından Bayraktar TB2, dünyanın gündeminden düşmüyor. Bu kez Nobel üyesi, çarpıcı bir F-35 ve Bayraktar TB2 kıyaslamasında bulundu.

Teknoloji 03.05.2021 - 06:08 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Özellikle Suriye, Libya ve Dağlık Karabağ operasyonları sonrası tüm dünyanın gündemine yerleşen, kimi ülkelerin tehdit gördüğü kimi ülkelerin ise satın almak istediği Bayraktar TB2 Türk SİHA'sı hakkında çarpıcı bir değerlendirme geldi.

Bayraktar TB2 ile F-35'in kıyaslandığı bu değerlendirmede, iki aracın karşılaştırılmasının sebebi ise birinin Türk mühendisler tarafından geliştirilmiş olması, diğerinin ise Rus S-400'lerin satın alması gerekçe gösterilerek ABD tarafından Türkiye'nin F-35 programından çıkarılması.

Norveç'e F-35 ve TB2 tavsiyesi!

Nobel Ödülü Komitesi'nin üyelerinden biri olan Norveçli Dış Politikalar Uzmanı Asle Toje, dosta güven düşmana korku veren silahlı insansız hava aracı Bayraktar TB2 ile ilgili bir açıklama yaptı.

Suriye ve Libya'dan sonra Dağlık Karabağ zaferinde Türk SİHA'sı Bayraktar TB2'nin gücüne dikkat çeken ve övgülerde bulunan Dış Politika Uzmanı Asle Toje, Bayraktar TB2 ile F-35 savaş uçaklarını kıyaslayarak iki savaş aracı arasındaki farklara dikkat çekti.

Ülkesinin (Norveç) F-35 savaş uçakları sayısını düşürmesi gerektiğini belirten Asle Toje, buradan kalan paralarla silahlı insansız hava aracı projelerine yatırım yapması gerektiğini bildirdi.

Asle Toje, bir adet F-35 savaş uçağına ödenen parayla, Ermeni hava savunmasını param parça eden Türk mühendislerin ürettiği Bayraktar TB2'den 22 adet alınabileceğini söyledi.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@