Normalleşme Süreciyle Kamu Bankası Acil İhtiyaçlar İçin Günlük Sadece 12 Liraya Kredi Veriyor!

Kamu bankaları vatandaşlarımızı zor durumlarında desteklemeye devam ediyor. Kamu bankalarından biri olan Halk bankası geçtiğimiz günlerde yeni bir kampanyasını duyurdu.

Ekonomi 30.06.2021 - 13:15 30.06.2021 - 13:21 Berkay Keskin

Banka ihtiyacı olan vatandaşlarımıza günlük sadece 12 liraya ihtiyaç kredisi verecek. Kredinin ayrıntıları paylaşıldı. Başvuru ise oldukça kolay! Detaylar haberimizde.

Korona virüs salgını başladığında başta Halkbank olmak üzere birçok kamu bankası vatandaşlarımıza ucuz kredi desteği sunmuştu. 6 ay ötelemeli verilen bu kredilerle birçok vatandaş borçlarını kapattı ihtiyaçlarını giderdi. Halk bankası geçen yaz ayı kadar düşük faizli olmasa da vatandaşların ihtiyaçlarını karşılaması için yeni bir kredi kampanyası daha başlattı.

1 Temmuz itibariyle normalleşme süreci başlıyor. Vatandaşların salgın nedeniyle de ihtiyaçları arttı. Kamu bankaları da bu zorlu dönemde vatandaşları desteklemeye devam ediyor. Halk bankası ihtiyaçları artan vatandaşlar için normalleşme döneminde kullanabilecekleri yeni ihtiyaç kredisini duyurdu. Piyasa koşullarından daha düşük faiz oranları sunulan kredi de aynı zamanda esnek ödeme seçeneği de bulunuyor.

GÜNLÜK SADECE 12 LİRAYA KREDİ ALIN

Halkbank tarafından sunulan ihtiyaç kredisine ülke çapından oldukça yoğun ilgi geldi. Günlük sadece 12 liraya kredi alabilir ve ihtiyaçlarını karşılayabilirler! 

Acil paraya ihtiyacı olanlar için duyurulan kredide vatandaşlar 50 bin Türk lirasına kadar finansman desteği alabiliyor. 10 bin lira finansman desteği alan vatandaşların ise aylık ödemesi 388, günlük ödemesi ise sadece 12 lira! 

Finansman ihtiyacı içinse banka müşterilerine 36 aya varan vade imkanları sunuyor. Eğer bankanın maaş müşteriyseniz faiz oranlarındaki size özel indirimlerden de yararlanabilirsiniz. Banka maaş müşterilerine aylık %1,58 faiz oranı sunuyor. Maaş müşterisi olmayan vatandaşlara ise sunulan faiz oranı aylık %1,61. 

HALKBANK KREDİSİ ÖZELLİKLERİ

-    Vatandaşlarımız kredi kapsamında en az bin lira en çok ise 50 bin lira kredi alabilirler
-    Vatandaşlarımızın kredileri aynı gün içinde değerlendiriliyor ve SMS ile bildiriliyor
-    Sigorta zorunluluğu ise bulunmamakta. İsteyen vatandaşlarımız hayat sigortası yaptırırken istemeyen vatandaşlarımız yaptırmak zorunda değil 
-    Esnek ödeme seçenekleri sayesinde vatandaşlarımız ara ödemeler yapabilir ya da kredilerini istedikleri zaman kapatabilirler 

ESNEK ÖDEME İMKANLARI

Vatandaşlarımız esnek ödeme imkanıyla balon ödemeler ve erken ödemeler yapabilir. Ya da kredilerini tamamen kapatabilirler. Bu gibi durumlarda ise banka kredide faiz indirimine gidiyor. Yatırdığınız para oranında banka faizinizden düşüyor. Böylece vatandaşların bankaya olan toplam borçları da azalıyor.
50 bin finansmanı aylık %1,58 faiz oranıyla alan banka müşterilerinin aylık ödemeleri 1929 lira olurken toplam geri ödemeleri de 69 bin 445 lira oluyor. Eğer vatandaşlarımız 10 bin lira ihtiyaç kredisi alırlarsa aylık ödemeleri 388 lira toplam 36 ay vade sonunda geri ödemeleri de13 bin 889 lira olmakta. 

HALKBANK ACİL İHTİYAÇ KREDİSİ NASIL ALINIR

Vatandaşlarımız kredilerini direkt olarak Halkbank şubelerine giderek de alabilirler. Başvuru esnasında vatandaşlardan maaş belgesi, ikametgâh, güncel fatura (son 3 aya ait) ve kimlik istenmektedir. Bankanın maaş müşterileri ise mobil bankacılık ya da halk bank internet şubesinden de anında başvuru yaparak kredilerini alabilirler. 

Daha düşük faiz oranından yararlanmak isteyen vatandaşlarımız şubelerden yine hızlıca maaşlarını bankaya taşıyabilirler. Böylece kredi çekerken hem daha düşük faiz oranlarından yararlanırlar hem de bankanın kendilerine özel sunduğu diğer imkanlarından faydalanma şansı elde ederler. 
 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@