İran yapımı “Güzel Cin” isimli filmde başrol oynayan Nurgül Yeşilçay, Hollywood’dan ‘en iyi kadın oyuncu’ ödülünü aldı.

Hollywood'da düzenlenen Next Generation Indie Film Ödülleri’nde ‘en iyi kadın oyuncu’ ödülünü kazanan başarılı isim Nurgül Yeşilçay, başrol oynadığı İran yapımı “Güzel Cin- Beautiful Jinn” filmi ile gündem oldu.

Beautiful Jinn - Jene Ziba - جن زیبا | IMVBox, Watch Full Movie Free

Arda Kural'dan Skandal Haber! Neden Gözaltına Alındı? Ailesi Neden Şikayet Etti! Uzaklaştırma Kararı Verildi! Arda Kural'dan Skandal Haber! Neden Gözaltına Alındı? Ailesi Neden Şikayet Etti! Uzaklaştırma Kararı Verildi!

Pandemiden önce İran’da çekilen “Güzel Cin- Beautiful Jinn” filminin yönetmenliğini Bayram Fazlı yaparken, başrollerini ise Nurgül Yeşilçay, Farhad Aslani ve Leila Zare paylaşmıştı.

Yeniden gündem olan filmde; Yedullah isimli bir adam eşini kaybettikten bir süre sonra geceleri hayalet görmeye başlaması anlatılıyordu.

Nurgül Yeşilçay daha önce 'Güzel Cin'de rol alan İran Kültür ve İslami İrşad Bakanlığı tarafından nedeni açıklanmadan istenmeyen oyuncu ilan edilerek yapımda sorun da yaşamıştı ki İran Kültür Bakanı Nurgül Yeşilçay'ın kadro dışı bırakılıp filmin yeniden çekilmesini istese de filmin yapımcısı mümkün olmadığını söyleyerek bu talebi reddetmişti.

Beautiful Jinn (2019) - IMDb

Güzelleri güzeli oyuncu Nurgül Yeşilçay sosyal medya paylaşımında ise "Oynadığım bir İran filmiyle Amerika bağımsız filmcilerden ödül aldım. Pandemi filan bitti nihayet! Artık sinema filmlerinin tek tek görücüye çıkma vakti" dedi.