Nurgül Yeşilçay geçtiğimiz günlerde Türkiye'de ilk regli iznini verdiğini açıklayan Kafa Dergisine soruduğu soruyla tartışma yarattı.

Kafa grubu geçtiğimiz günlerde kadınlara Regl izni uygulamasına geçtiklerini açıkladı.

Kafa grubunun bu duyurusu büyük alkış toplamıştı. Türkiye'de ilk kez bir kuruluş regl izni duyurrak tarihe geçmişti. 

Bugün Günlerden "Kemal Sunal" Özlemi İse Her Gün! Kemal Sunal'ın Kendi Açıklamaları Ve Hayatımıza Damga Vuranları! Bugün Günlerden "Kemal Sunal" Özlemi İse Her Gün! Kemal Sunal'ın Kendi Açıklamaları Ve Hayatımıza Damga Vuranları!

Kafa grubunun bu duyurusunun altına Nurgül Yeşilçay yaptığı yorumla tartışma başlattı. Twitter'da Kafa grubunun regl izni duyurusunun altına Yeşilçay "Dergide kadın çalışan var mı ki?" diye yazdı. 

Bunun üzerine bir takipçi "En azından bu var" diyip yayın yönetmeninin kadın olduğunu söyledi. Bunun üzerine güzel ve başarılı oyuncu Nurgül Yeşilçay "Aaaa çok şaşırdım gerçekten dergi testereron kokusundan okunmuyo! Teşekkürler! Hayırlısı ayrıca" diye yazarak eleştirisini devam ettirdi.

Bunun üzerine yorumlar altında Nurgül Yeşilçay'a tepkiler sürerken bazı kullanıcılar Yeşilçay'a detsek verdi ve bazı kuruluşların ismini vererek durumu anlattı.

Yorumlarda spor dünyasının en entelektüel dergisi olarak geçen Sokrates dergisine de aynı suçlama yapıldı ve dergide kadın çalışan olmadığı olanlara ise önemli pozisyonlar ve görevler verilmediği iddia edildi.