Yaşanılan TL'deki hareketlilik sonrası tedarik sorunu ile bir dünya devi daha gündeme geldi. McDonalds da patates krizi yaşıyor.

Nutella'nın tedarik sorunlarını etkilediğini açıklamasının ardından bugün yine bir yiyecek markası tedarik sıkıntısıyla gündeme geldi. McDonald's, küresel tedarik zincirinde yaşanan aksamalar nedeniyle 'patates kızartması' krizi yaşadıklarını bildirdi.

Patates kızartmasını yapmak için kullanılan patateslerin sevkiyatlarında gecikmeler yaşadığını belirten dünyanın en büyük fast food şirketi olan McDonald’s, küresel tedarik zincirinde yaşanan aksamalar nedeniyle sorun yaşıyor.

8b341c086c1a60394bf796e964d60e3039c41e69

Akbank ve 2 Kamu bankası açıkladı! Bankalarda hesapları olanlara 90.000 TL ödenecek! Bugün son! Akbank ve 2 Kamu bankası açıkladı! Bankalarda hesapları olanlara 90.000 TL ödenecek! Bugün son!

Tedarik sıkıntısı sebebi ile firma tarafından, Japonya’da yarından sonra patates kızartmasının yalnızca küçük porsiyonları satılacak denildi.

Şirket tarafından İngiltere merkezli BBC’ye yapılan açıklamada “McDonald’s Japonya, müşterilerin McDonald’s Patates Kızartmasının tadını çıkarmaya devam edebilmelerini sağlamak için proaktif bir önlem olarak orta ve büyük boy patates kızartması satışlarını geçici olarak sınırlayacak” denildi.

Şirket tarafından “Müşteriler yine de tüm restoranlarımızda küçük boy patates kızartması sipariş edebilecekler. Bugüne kadar tedarikte herhangi bir kesinti olmadı” ifadeleri de kullanıldı.

moscow-russiaoctober-6-2014-mcdonalds-260nw-243788887

Daha önce de bu yılın Ağustos ayında McDonald’s, İngiltere’deki 1.250 satış noktasında shake ve şişe içeceklerin mevcudiyetini etkileyen tedarik sorunlarıyla karşı karşıya olduğunu da açıklayıp, ülke çapındaki kamyon şoförü sıkıntısının aksamaların arkasındaki sebeplerden biri olduğunu söylemiş ve “Şu anda Birleşik İngiltere’deki perakendecileri etkileyen bir dizi sorun, bunlardan biri ülke çapında ağır vasıta sürücüleri sıkıntısı.” ifadelerinde bulunmuştu.