O avukat yine devrede! "Ezgi Mola yalnız değildir" diyen ünlülerin hepsini şikayet etti!

Cinsel saldırı sanığı Musa Orhan'ın avukatı Dr. Mehmet Erkan Akkuş, Ezgi Mola’ya destek veren ünlü isimler hakkında da suç duyurusunda bulundu.

Magazin 03.06.2021 - 18:49 03.06.2021 - 19:01 Volkan Arık

Cinnsel saldırısı sanığı Musa Orhan'ın avukatı Dr. Mehmet Erkan Akkuş, ünlü oyuncu Ezgi Mola hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. bunun üzerine ise Hazal Kaya, Atilla Taş, Mahsun Kırmızıgül. Tan Taşçı, Sarp Akkaya ve Selçuk Balcı gibi isimler sosyal medya hesaplarından Ezgi molaya destek vermişti. O Avukat bir kez daha devreye girdi ve 16 ünlü isim hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Batman'ın Beşiri ilçesinde yaşayan ipek er tabanca ile intihar girişiminde bulunduktan 34 gün sonra 18 Ağustos 2020 tarihinde tedavi gördüğü hastanede Hayatını kaybetmişti. İntihar girişimi öncesinde bir mektup bırakan İpek Er, Siirt'te görev yapan Uzman Çavuş Musa Orhan'ın kendisine cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla bulunmuştu. Yaşanan bu gelişmeler sonrasında Musa Orhan, Jandarma Genel komutanlığından ihraç edildi. Siirt 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde de Musa Orhan'a hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıldan az olmamak üzere hapis cezası istemiyle dava açıldı. Orhan'ın tutuksuz yargılanması nedeniyle sosyal medya ayağa kalktı. Ünlü oyuncu Ezgi Mola da 20 Ağustos 2020 tarihinde sosyal medya hesabından tutuksuz yargılanmaya tepki gösterdi.

Ezgi Mola’ya hakaret suçundan dava açıldı

Musa Orhan'ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na Ezgi Mola'nın paylaşımı ile ilgili suç duyurusunda bulundu. Şikayet üzerine yürütülen soruşturma sonucunda hazırlanan iddianamede Ezgi Mola hakkında 'sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret' ve 'hakaret' suçlarından 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası talep edildi. İddianame Ankara 31 Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilirken ünlü oyuncu hakkında dava açıldı.

o-avukat-yine-devrede-ezgi-mola-yalniz-degildir

Ünlü isimlerden ve sosyal medyadan destek yağdı

Yaşanan Bu gelişme sonrasında sosyal medya ayağa kalkarken ‘#EzgiMolaYalnızDeğildir' etiketi ile başlatılan kampanyaya destek mesajları yağdı. Siyasetçiler, müzisyenler, oyuncular ve daha birçok sosyal medya kullanıcısı bu etiket üzerinden destek mesajları ile Ezgi Mola'nın yanında olduklarını gösterdi.

16 ünlü isim hakkında daha suç duyurusu

Sosyal medyada yaşanan bu destek kampanyası sonrası Musa Orhan'ın avukatı bir kez daha devreye girdi. Avukat Mehmet Erkan Akkuş, sosyal medya üzerinden yazılan mesajların bazılarını hakaret içerdiği tespit ettiklerini belirterek hakaret içerikli paylaşım yaptıklarını iddia ettiği 16 ünlü isimden daha şikayetçi oldu. Mehmet Erkan Akkuş açıklamasında, Hazal Kaya, Atilla Taş, Barış Atay, Metin Uca, Hasibe Eren, Aslı İnandık, Mahsun Kırmızgül, İlkay Akkaya, Fatma Turgut, Funda Eryiğit, Serkay Tütüncü, Sarp Akkaya, Tan Taşçı, Ayşenil Şamlıoğlu, Rahşan Gülşan ve Selçuk Balcı hakkında suç duyurusu dilekçelerini Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na teslim ettiklerini söyledi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@