Bilindiği gibi Türkiye Bankalar Birliği ile Sosyal Güvenlik Kurumu arasında gerçekleştirilen sözleşme hükümleri gereğince maaşını en az 36 ay boyunca bir bankadan almak sözü veren emekli vatandaşlara, aldığı maaş ile orantılı olacak şekilde emekli promosyon ödemesi yapılmaktadır.

SON DAKİKA haberi geldi! Bilindiği gibi Türkiye Bankalar Birliği ile Sosyal Güvenlik Kurumu arasında gerçekleştirilen sözleşme hükümleri gereğince maaşını en az 36 ay boyunca bir bankadan almak sözü veren emekli vatandaşlara, aldığı maaş ile orantılı olacak şekilde emekli promosyon ödemesi yapılmaktadır.

Ziraat Bankası bankamatik kartı kullanan vatandaşlara 14000 TL ödeme yapacağını resmi olarak açıkladı Ziraat Bankası bankamatik kartı kullanan vatandaşlara 14000 TL ödeme yapacağını resmi olarak açıkladı

Genel itibarıyla bakıldığında Türkiye'de kamu bankalarının vermiş olduğu emekli promosyon ödemesinin özel bankaların verdiği tutardan daha düşük olduğunu görmekteyiz.

Kamu Bankaları Emekli Promosyon Ödemeleri Ne Kadar?

 Kamu Bankası olarak finansal faaliyetlerini sürdüren Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bank resmi internet sayfaları ile sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalara göre emekli maaşlarının kamu bankaları üzerinden alınması sözünün verilmesi ile beraber en çok 750 TL tutarında emekli promosyonu ödemesi yapılacaktır.

Özel Bankalar Ne Kadar Emekli Promosyonu Ödüyor!

0x0-eyt-yasasi-geliyor-mu-eyt-cikarsa-kimler-hemen-emekli-olacak-4-temmuz-eyt-bugun-son-dakika-haberleri-1625393378530

 Özel bankalar ise kamu bankalarına göre daha çok emekli promosyonu ödemesi yapmaktadır. Buna göre Yapı Kredi Bankası 3000 TL'ye kadar emekli promosyonu öderken, Garanti Bankası ise 2750 TL'ye kadar emekli promosyon ödemesi yapmaktadır. Diğer taraftan Denizbank ise 2500 TL'ye kadar emekli promosyon ödemesi yaptığını son dakika açıklamasıyla duyurdu.Bankaların sunduğu emekli promosyon ödemelerinden faydalanmak isteyen emekli vatandaşların öncelikli olarak maaş taşıma işlemlerini gerçekleştirerek en az 36 ay boyunca maaşlarını bir bankadan alma sözü vermeleri gerekir. Bunun hemen akabinde 750 TL'den 3000 TL'ye kadar emekli promosyon ödemelerinden faydalanabilirler.