Meteorolojiden gelen son hava durumu raporuna göre ülkede bugün kuvvetli lodos etkili olacak. Öğleden önce Marmara, Ege ve Orta Karadeniz'de etkili olacak lodos daha sonra etkisini artıracak.

Hükümet ve Belediyeden Üniversite Öğrencilerine Destek! Ulaşım ve Nakdi Yardımlar Trink Ödenecek! Hükümet ve Belediyeden Üniversite Öğrencilerine Destek! Ulaşım ve Nakdi Yardımlar Trink Ödenecek!
Meteorolojiden gelen son hava durumu raporuna göre ülkede bugün kuvvetli lodos etkili olacak. Öğleden önce Marmara, Ege ve Orta Karadeniz'de etkili olacak lodos daha sonra etkisini artıracak. Öğleden sonra kuvvetli lodos (40-70 km/sa) Marmara, Ege, İç Anadolu, Karadeniz ve Akdeniz'in batı kesiminde de etkisini gösterecek. Kıyı Ege'de ise lodosun zaman zaman kuvvetli rüzgarlara (60-90 km/sa) yol açacağı belirtiliyor.Yurt genelinde hava durumu parçalı bulutlu olacak. Öğle saatlerinden sonra Trakya'nın batı kesimleri, Ege'nin kıyısı ve Akdeniz'in batısında sağanak yağış etkili olacak. Sağanak yağışlar akşam saatlerinden sonra Marmara'nın batı ve güney bölgeleri, Ege'nin batı kesimleri ve Akdeniz'in batı bölgelerinde etkisini gösterecek. Çanakkale ve Aydın'da ise gök gürültülü sağanak yağışların etkili olacağı bildirildi.

Hava sıcaklığı nasıl olacak?


Gece saatlerinden sonra Erzurum ile Bingöl civarında hafif kar yağışı etkisini gösterecek. Sabah ile gece saatlerinde etkili olacak sis ve pus hadisesinin ülkenin doğu ve iç kesimlerinde bazı olumsuzluklara yol açacağına ilişkin uyarı yapıldı. Hava sıcaklığı ülke genelinde mevsim normallerinden 6 derece daha yüksek seyredecek. Karadeniz'in kıyı bölgeleri ile Marmara'nın kuzey bölgelerinde sıcaklığın yaklaşık 4 ila 6 derece yükseleceği ifade edildi. Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda ve Doğu Karadeniz'de meydana gelecek kar erimelerinden dolayı çığ tehlikesinin yaşanacağı aktarıldı.