Meteorolojiden gelen uyarıya göre bugün sabah saatlerinde Marmara'nın doğusu ile Batı Karadeniz'de etkili olacak yoğun kar yağışı, öğle saatlerinden sonra İç Anadolu, Orta Karadeniz ve Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinde de görülecek. Hava sıcaklıkları düşer

Meteorolojiden gelen uyarıya göre bugün sabah saatlerinde Marmara'nın doğusu ile Batı Karadeniz'de etkili olacak yoğun kar yağışı, öğle saatlerinden sonra İç Anadolu, Orta Karadeniz ve Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinde de görülecek. Hava sıcaklıkları düşerek mevsim normalleri civarına inecek. Sabah saatlerinde Marmara'nın doğusu ile güneyi, Ege'nin iç bölgeleri, İç Anadolu'nun batısı ve kuzeyi ile Tunceli, Bingöl civarlarında etkisini gösterecek.


Marmara'da kar tipiye dönüşecek


Öğle saatlerinden sonra da İstanbul'da kar yağışları devam edecek. Marmara'nın doğusunda görülecek yoğun kar yağışları ile güneyinde gerçekleşecek kar yağışlarının kuzeyden esecek kuvvetli rüzgarlarla birlikte (50-90 km/sa) bölgede etkisini göstermesi bekleniyor. Marmara'da ve İzmir civarında kuzeydoğu ve kuzeyden esecek kuvvetli rüzgarlarla birlikte kar yağışlarının tipiye dönüşeceğinin tahmin edildiği aktarıldı. Yoğun kar yağışlarının Orta Karadeniz, Batı Karadeniz ve İç Anadolu'da etkili olacağı bildirildi.

O bölgelerde sağanak yağmur etkili olacak


Öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde etkisini gösterecek güneyli rüzgarların (40-60 km/sa) bazı olumsuzluklara neden olabileceği kaydedildi. Öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz'de karla karışık yağmurun etkili olacağı aktarıldı. Öğle saatlerinden sonra Antalya'nın batısında kuvvetli sağanak yağışların görüleceği kaydedildi ve bu nedenle de halka dikkatli olunması gerektiği konusunda uyarı yapıldı. Düşen sıcaklıklardan dolayı ülkenin iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ile don hadisesinin görüleceği aktarıldı. Kar yağışlarının gece saatlerinden sonra Doğu Anadolu'nun güneyi ile batısında da etkili olacağı aktarıldı.