Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 11 Şubat'ta yurtta hava nasıl olacak sorusunu yanıtladı. Meteorolojiden gelen uyarılara göre hava sıcaklığı bu gece saatlerinde itibaren düşmeye başlayacak.

Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme! Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 11 Şubat'ta yurtta hava nasıl olacak sorusunu yanıtladı. Meteorolojiden gelen uyarılara göre hava sıcaklığı bu gece saatlerinde itibaren düşmeye başlayacak. Akşam saatlerinden sonra ülkenin batı kesimlerinde başlayacak sağanak yağış kuvvetlenecek. Özellikle Ege ve Marmara'da yağışlı havayla birlikte kuvvetli rüzgarların da (40-90 km/sa) etkili olacağı belirtiliyor. Hava sıcaklıkları ülkenin bazı bölgelerinde mevsim normallerinin 12 derece üzerinde kalacağı vurgulandı.


Akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlar kuvvetlenecek!


Yurdun Marmara, Ege ve Batı Akdeniz dışında kalan bölgelerinde hava parçalı bulutlu ve açık olacak. Akşam saatlerinden sonra Çanakkale ve İzmir'in kuzeyinde gök gürültülü ve kuvvetli yağışların etkili olacağı öngörülüyor. Akşam saatlerinden sonra Marmara'nın batısı, Ege'nin batı kesimleri ile Antalya'da başlayacak olan sağanak yağışlar, gece saatlerinden sonra Marmara ile Ege geneline ile Batı Akdeniz'de etkili olacak. Doğu Karadeniz'in yüksek bölgeleri ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda çığ tehlikesinin bulunması nedeniyle vatandaşlara uyarı yapıldı.

Kuvvetli fırtınaya dikkat!


Sabah saatlerinden itibaren İzmir ve Çanakkale'de etkili olacak güneyli rüzgarların akşam saatlerinden sonra Marmara ve Ege'nin genelinde etkisini göstereceği kaydedildi. Kuvvetli rüzgarların Trakya'da zaman zaman kuvvetli fırtına (75- 88km/saat) şeklinde görüleceği belirtildi. Gece saatlerinden itibaren Trakya'da kuzeybatıdan etkili olmaya başlayacak rüzgarların (40-60 km/sa) havayı soğutacağı ve ülkenin kış koşullarına gireceğinin ilk habercisi olacağı belirtildi.