45 bin TL promosyon ödemesi talebinde bulunan çalışanlar, önemli bir açıklamada bulundu. Üretim fabrikasında çalışan işçiler, diğer şirketleri örnek gösterdi ve yıllık 15 bin TL'den olmak üzere 3 yılda 45 bin TL promosyon ödemesi taleplerini dile getirdiler.

Metal işkolunda çalışan personeller için yapılan promosyon ödemeleri paylaşıldı. Yüksek ödemeler yapılmakla birlikte Ford Otosan'ın İşçi Bülteni üzerinden bir açıklama geldi. 2023 yılında kurum çalışanlarıın almış olduğu ödemeler arasında en büyük paylardan biri metal işkolundakilere kalıyor. Çeşitli üretim fabrikalarına ilişkin personellerin ortalama 46 bin TL'lik ödeme aldığı bilinmekte. Bankalar, ihale sonucunda ortalama bu kadar promosyon bedeli ödemektedir.

Sigarada Zam Alarmı: Marlboro, Parliament, Winston, Camel Kaç TL'den Satılıyor? Sigarada Zam Alarmı: Marlboro, Parliament, Winston, Camel Kaç TL'den Satılıyor?

para2-2

Ford Otosan Çalışanlarından Açıklama!

Ford Otosan'ın İşçi Bülteni aracılığıyla gelen açıklamada fabrikasyon çalışanlarına verilen promosyonla örnek gösterilerek beklentinin en az 45 bin TL olduğu belirtildi. 3 yıl için toplam 45 bin TL, yıllık 15 bin TL'lik promosyon isteniyor. Beklentinin bu yönde olduğu ifade ediliyor. Açıklamada "Kocaeli'deki fabrikaların promosyon fiyatları;

Sarkuysan: Yapı Kredi 3 yıl 30 bin lira.
Kroman Çelik: 3 yıl 46 bin lira.
Yücel Boru: Akbank 3 yıl 46 bin lira.
Çayırova Boru: Akbank 3 yıl 46 bin lira.
Çolakoğlu: TEB 3 yıl 39 bin lira.
Hepsi Metal işkolunda, aldıkları promosyonlar ortada. Biz de 1 yıl için en az 15 bin lira promosyon istiyoruz. 3 yıl için talebimiz en az 45 bin lira. Aşağısı yok" dendi.