Meteoroloji Genel Müdürlüğünün paylaştığı son verilere göre bugün ülkenin büyük kısmı yağış alacak. Haftanın son iş gününde Marmara, Ege, Orta Karadeniz'in batısı, Batı Karadeniz, İç Anadolu ve Akdeniz bölgesinde sağanak yağışlar etkisini gösterecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün paylaştığı son verilere göre bugün ülkenin büyük kısmı yağış alacak. Haftanın son iş gününde Marmara, Ege, Orta Karadeniz'in batısı, Batı Karadeniz, İç Anadolu ve Akdeniz bölgesinde sağanak yağışlar etkisini gösterecek. Günün ilk saatleri ve gece saatlerinde doğu bölgelerde buzlanma ve don hadisesinin görülmesi bekleniyor. Karayollarındaki vatandaşların buzlanmayı göz önünde bulundurarak dikkatli araç kullanması gerekiyor.


Antalya ve Mersin'de kuvvetli sağanak yağışlar


Sağanak yağışların Antalya ve Mersin civarında yerini kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlara (21-50 kg/m2) bırakması bekleniyor. Mersin'in Anamur, Aydıncık ile Bozyazı gibi ilçelerinde yağışların yer yer çok kuvvetli (50-100 kg/m2) olacağı öngörülüyor. Bölgede yıldırım, dolu yağışı ve su baskını gibi olumsuzlukların yaşanabileceği öngörülüyor.

Sıcaklıklarda değişiklik beklenmiyor


Rüzgarların Ege'nin kıyısında zaman zaman kuvvetli (40-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor. Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli rüzgarlar bekleniyor. Sert rüzgarlar nedeniyle ulaşımda aksamaların yaşanabileceği kaydediliyor. Sıcaklıklarda ise ülke genelinde önemli bir değişim yaşanmayacak ve mevsim normallerinin üzerinde kalacak.