Obama'dan Trump'a seçim çağrısı! O diktatörler gibi olamayız!

Supreme Court Justice Sonya Sotomayor administers the oath of office to Vice President Joe Biden during the official swearing-in ceremony at the Naval Observatory Residence in Washington DC, Jan. 20, 2013. Dr. Jill Biden holds the biden family Bible. Also

Dünya 17.11.2020 - 13:35 04.05.2021 - 04:24 İlan35
ABD'de CBS News kanalında yayınlanan "60 Dakika" isimli programa katılan eski ABD Başkanı Barack Obama, önemli konu başlıklarına değindi, görüşlerini aktardı. Obama, 3 Kasım'da yapılan başkanlık seçimlerinde Donald Trump'ı geride bırakarak resmi olmayan sonuçlara göre Başkan olan Joe Biden'ı tebrik etti.


"Biz o diktatörler gibi olamayız"


Seçim yenilgisini kabul etmeyen ve hileli oyların olduğunu iddia eden Başkan Donald Trump'a seslenen Obama, yenilginin kabullenilmesi gerektiğini ifade etti. Obama, dünya genelinde seçimlerde hile yapan, gazetecileri hapse atan ve iktidarda kalmak için her şeyi yapan diktatörler bulunduğunu hatırlattı. ABD'nin bu tarz yerler gibi olamayacağını aktaran Obama, Trump'a iyi hatırlanmak istiyorsa bu işi üstelememesi gerektiği tavsiyesinde bulundu.


"O koltuk hiçbirimizin değil"


Beyaz Saray'ın sahibinin ABD Başkanları olmadığını ve o koltukta geçici olduklarını söyleyen Obama, egoları değil ülkeyi öncelikli kılmak gerektiğini belirtti. Obama, kendi hayal kırıklıklarını bir kenara bırakarak kişinin ülkesini ön plana koyması gerektiğini aktardı. Eski yardımcısı Joe Biden'ı zaferinden dolayı kutlayan Obama, Trump'ın yeni gelecek yönetimi gayrı meşrulaştırmaya çalıştığını söyledi.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@