Ocak ayında öğrencilere 1000 TL'lik ödeme hesaplarına aktarıldı. Eğer bu şartları karşılıyorsanız sizler de ödeme alabilirsiniz. Öğrenci destek parası başvuruları başladı. Hangi belediyeler öğrencilere her ay burs parası veriyor?

Ocak ayı itibarıyla öğrencilere sağlanacak 1000 TL'lik ödemeye dair bilgiler aktarıldı. Eğitim ve öğretim hayatınızda eksiklerinizi giderebileceğiniz 1000 TL destek parasıyla ilgili detaylara yer verildi. İşte ödemelere dair detaylar ve çok daha fazlası haberimizde. Öğrenciye 1000 TL ödeme için hangi şartları karşılamak gerekiyor? Bu detaya dikkat etmeyi unutmayın.

Öğrenciye Ödeme Yapılacak!

İnegöl Belediyesi, öğrencilere aylık sağladığı 1000 TL'Lik destek ile onların eğitim ihtiyaçalrına katkıda bulunuyor. Bu ay 1020 öğrenciye eğitim ödemesinin ikinci taksidi verildi. Hesaplara aktarılan ödemelerle birlikte İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban'dan açıklama geldi: ”Kişi başı toplam 2 bin TL olan eğitim yardımlarının 1000 TL olan birinci dönem ödemeleri Kasım ayında yapılmıştı. Umuteli Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada, farklı şehirlerde eğitim gören 1020 üniversite öğrencisine kişi başı 1000 TL olmak üzere toplamda 1 milyon 20 bin TL olarak ikinci taksit ödemelerinin de bugün itibariyle hesaplara yatırıldığı ifade edildi. Toplamda 1020 öğrenciye 2 milyon 40 bin TL eğitim yardımı yapılmış oldu.” dedi.

Milli Savunma Bakanlığı 2023 Bedelli Askerlik Ücreti Ne Kadar Açıklandı! 2023 Şubat Ayı Bedelli Ödemeleri Milli Savunma Bakanlığı 2023 Bedelli Askerlik Ücreti Ne Kadar Açıklandı! 2023 Şubat Ayı Bedelli Ödemeleri

Eğitim Ödemesi Nasıl Alınır?

Eğitim destek ödemesi için belediyelere müracaat edebilirsiniz. Belirli şartları karşılamanız halinde, bağlı bulunduğunuz belediye üzerinden ödeme almaya hak kazanabiliyorsunuz. Bu yardımların ismi kimi zaman burs ödemesi olarak geçerken kimi zamanda öğrenci yardımı olarak geçmektedir.