Engellenen mezuniyet törenleri için verdikleri mücadele ile gündem olna ODTU bu defa da "kadın bedeninin politikleştirilmesine karşı" yaptıkları girişim ile gündem olmuşlardı ki, harekete geçildi...

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde (ODTÜ) bulunan bazı öğrenciler, çıplak fotoğraflarının yer aldığı OnlyFans benzeri bir içerik ile “odtufans” ismi verilen bir "tepki ve yardımlaşma" sitesi kurmuşlardı.

Özellikle web sitelerinde de kadın bedeninin politikleştirilmesine karşı yapıldığının altı çizilen girişim, kısa sürede sosyal medyanın gündemi olurken Rektörlük'ten de sert bir hamle geldi.

Odtufans'ta belirli bağış miktarlarına ulaşıldıkça sansürlü çıplak görüntüler sansürsüz bir şekilde yayınlandığı bilinirken aynı uygulamanın bir benzeri ODTÜ'lüler tarafından başlatılmış ve "Bu site ile kadın bedeninin politikleştirilmesine karşı bilinçlendirme kampanyası yapıyoruz." açıklaması yapılmıştı.

Ve Engelliler Üzerinden Promosyon! Bankalardan Promosyonları Kimler Aldı? Ne Kadar Aldılar? Ve Engelliler Üzerinden Promosyon! Bankalardan Promosyonları Kimler Aldı? Ne Kadar Aldılar?

Gündem olan sitede ODTÜ'lülerin kazandıkları bağışlar ile yüksek lisans eğitimlerinin destekleneceği,

Odtufans sitesi "Bu site ile kadın bedeninin politikleştirilmesine karşı bilinçlendirme kampanyası yapıyoruz. Kadın kendi bedeni üzerindeki tek karar merciidir. bedenin politikleştirilmesine ve sansürlenmesine karşıyız. Aşağıdaki her bir tierin açılması için belli bir bağış toplanmasını bekliyoruz. Bağışlarınız yüksek lisans eğitimimizi destekleyecektir.” diyerek yayın hayatına başlamıştı.

Ancak söz konusu girişime ODTÜ Rektörlüğünden beklenildiği üzere sert bi tepki geldi ve konuyla ilgili hukuki ve disiplin süreçlerinin başlatıldığını duyurdu.